Новини культури

У Новояворівську презентували банерну виставку Національно-визвольної боротьби українців у XX столітті

У Новояворівську відбулося відкриття банерної виставки фотографій та автентичних розповідей учасниць національно-визвольної боротьби українців у ХХ столітті, присвячена героїчній боротьбі українок за Незалежність.

Відтак усі присутні мали змогу ознайомитися зі світлинами й розповідями, які записав і упорядкував український історик, етнограф Євген Луньо, також заслухали життєві історії Почесних союзянок Новояворівського осередку від Романії Торбич і Романа Жеплинського «Я була зв’язкова» Уривки історій жінок Яворівщини у повстанській боротьбі».

Творчі колективи та вокалісти міста Новояворівськ доповнили акустичний вечір повстанської пісні, а соціальне кафе БО “Дитячі Мрії”/”ГО”Регіна” частувало благодійною кавою та смаколиками.

Нагадаємо, проведення такого заходу дало можливість розповісти про непрості долі жінок Яворівщини та їх роль в УПА. Розповісти найзрозумілішою мовою – мовою світлин і народними оповіданнями. Глянувши у вічі тим юним дівчатам, які понад півстоліття тому віддали своє здоров’я і життя за наше майбутнє, прочитавши бодай одну життєву історію кожен зможе зробити власні висновки про усю драматичність та героїзм людських доль того складного періоду, про те, ким вони були і на яку пам’ять про себе заслуговують, про історію нескорених.

Творці виставки Новояворівський осередок Союзу Українок

Відділ культури, молоді та спорту Новояворівської міської ради Палац культури “Kристал” м.Новояворівськ Новояворівська дитяча школа мистецтв

Голос Сокальщини на GoogleNews