Новини культури

У музеї Андрея Шептицького відкрили виставку «Натхненні Пінзелем у Годовиці»

Напередодні, 10 лютого, у головній будівлі львівського національного музею імені Андрея Шептицького відбулося відкриття виставки «Натхненні Пінзелем у Годовиці».

Експозицію сформували 35 творів живопису та скульптури авторства 35-ти відомих українських художників

Експозиція складається із живописних та скульптурних робіт, створених під час проведення художніх пленерів, що відбулися у серпні 2021 та жовтні 2022 року в межах культурно-мистецького проєкту «Під Зорею Пінзеля». До створення виставки долучились такі відомі українські митці та мисткині як: Анатолій Криволап, Любомир Медвідь, Михайло Демцю, Петро Сипняк, Микола Андрущенко, Віктор Сидоренко, Роман Опалинський, Оксана Андрущенко, Тарас Откович, Василь Бажай, Микола Ступінський, Микола Молчан та інші.

«У час війни багато людей залишилися без даху над головою. Костел у Годовиці втратив дах ще у 1970-их роках, але попри все не втратив свій дух та багатовікову історію. Видатні українські художники вклали шматочки своїх сердець, щоб кожен відвідувач виставки побачив очима митців, як виглядає ця пам’ятка архітектури. Львівська ОВА підтримувала й продовжить підтримувати проєкт «Натхненні Пінзелем у Годовиці». – Наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Як зазначила засновниця проєкту Івона Лобан, мета виставки – привернути увагу суспільства до унікальної пам’ятки архітектури – храму Всіх Святих у селі Годовиці на Львівщині, який потребує консервації та реставрації.

«Близько тисячі людей протягом цих років підтримали проєкт. Ми разом створили десятки подій, які широко висвітлили у медіа. Тисячі неймовірних фотографій створили за цей час, щоб привернути увагу до цього унікального храму. У цьому проєкті ми хочемо поділитись з вами, як багато ми досягли, і це дасть нам силу рухатись далі», – зазначила Івона Лобан.

З колекцією творів, представлених на виставці, усі охочі зможуть ознайомитися до 26 березня.

Довідково:

Пластичну оздобу костелу ХVIII століття виконав Йоган Георгій Пінзель – майстер барокової скульптури, актуалізацією творчості якого займається ГО «Артстудія Івони Лобан». 1974 року костел був пошкоджений пожежею. Найбільших руйнацій зазнали покрівля та стеля будівлі, внаслідок чого назавжди втрачені більшість оригінальних фресок О. Ролінського. Відтоді пам’ятка перебуває в аварійному стані. Споруда стоїть без даху. Вкрай необхідно провести термінові реставраційні та консерваційні заходи. Востаннє костел Всіх Святих реставрували ще в 1900 році. Громадська організація «Артстудія Івони Лобан» від 2017 року об’єднує людей у різноманітних мистецьких акціях, покликаних врятувати цю унікальну архітектурну перлину.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews