Новини культури

Учениця Стаївської школи здобула друге місце у Всеукраїнському конкурсі школярів-екскурсоводів

Учениця Стаївської школи Вікторія Новосад здобула друге місце у Всеукраїнському конкурсі екскурсоводів шкільних музеїв «Край, в якому я живу»!

Це щорічний конкурс, який проводиться у два тури: I тур був заочним (матеріали надсилали попередньо); II тур – на всеукраїнському рівні – проводився у Тернополі. Для участі в І турі учасники надсилали конкурсній комісії папки із матеріалами, текстовим описом та цифровою презентацією, оглядових екскурсій у різних профілях. Тож, спершу наша землячка перемогла в обласному етапі, а згодом стала лауреатом диплома ІІ ступеня на всеукраїнському етапі, де вже представляла не просто свою школу, район, а й цілу область.

Із Вікторією на конкурс їздила керівник роботи, директор Стаївської школи І-ІІ ст. імені Осипа Лещука Мирослава Ігнатюк. Вона і розповіла радіо «Сокаль» про досягнення їхнього колективу і поділилася хвилюваннями, які переживали під час змагань.

Власне, напрямок «Шкільні музеї історичного профілю» обрали не просто так, адже у школі діє зразковий музей пам’яті українського письменника, священика УГКЦ, богослова та педагога Осипа Лещука, який родом із села Стаївка Сокальського району. На честь нього названа і місцева школа:.

Літописці біографії Осипа Лещука називають його людиною великої сили волі, стійкості, непохитності і вірності ідеям української державності і зрештою  Вселенській, Апостольській Церкві. Історики стверджують, що письменницька діяльність отця Осипа Лещука здатна навіть камінь розтопити у сльозах душевного відчуття. Його твори – це життя українського народу в історії отця, його мріях, радощах, смутку, протесті у визвольній боротьбі. Тож, у конкурсі стаївчани поміж іншим взяли участь і задля того, аби популяризувати ім’я великого земляка.

Учасниками останнього, найвищого, туру конкурсу екскурсоводів шкільних музеїв стали школярі з усіх куточків України: від Харкова до Хуста, від Одеси до Волині. Членами журі були працівники музеїв Тернополя та Українського державного центру національно-патріотичного виховання, екскурсій і туризму з Києва.

Конкурсантка зі Сокальщини Вікторія Новосад навчається у 9 класі Стаївської школи І-ІІ ст. імені Осипа Лещука. Директор школи Мирослава Ігнатюк називає Вікторію дуже старанною ученицею.

Попри боязнь, що сільська школа може в чомусь бути гіршою від міських, стаївці добре підготувались і здобули високу перемогу, чим дуже тішаться – стверджує директор Стаївської школи Мирослава Ігнатюк. При оголошенні результатів це стало приємною несподіванкою:.

Усім конкурсом, як і самою поїздкою у Тернопіль, делегація із Стаївки дуже задоволена, сподобалось і саме місто, і організація конкурсу. Адже вдалось не лише позмагатись, а й побувати на екскурсії містом, театральній виставі «Мазепа», в історико-меморіальному музеї політичних в’язнів. Тож після всього вони переповнені враженнями та емоціями повернулися додому.

 Учениця Стаївської школи здобула друге місце у Всеукраїнському конкурсі школярів-екскурсоводів

Сокаль FM

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eight − two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.