Політичні партії

Михайло Блавацький : “Я знаю як подолати корупцію”

Майже два роки тому Михайло Блавацький став народним депутатом України. За його словами, йшов у Верховну Раду, щоб боротися з корупцією, свавіллям олігархів та протистояти режимові Януковича. Бо на думку Михайла Блавацького, який зараз балотується до Верховної Ради у 124му виборчому окрузі, без подолання корупції неможливо збудувати сильну державу із розвиненою економікою та справедливим ладом.

«Ми виявили розбазарювання мільйонів на створенні робочих місць для шахтарів»
Михайло Блавацький двічі ставав депутатом Львівської обласної ради. Під час роботи в облраді VІ скликання він очолював комісію з питань контролю за ефективністю виконання державних і обласних програм та рішень ради, яка під його керівництвом виявила низку порушень та корупційних схем у сфері охорони здоров’я, на митниці, в податковій та в енергетичній сфері Львівщини.

На початку 2011 року комісія Блавацького взялася перевіряти виконання на Львівщині Програми створення нових робочих місць для забезпечення зайнятості населення вугледобувних регіонів Львівської області. Попросту кажучи, ця програма мала дати роботу гірникам, яких звільнили внаслідок закриття шахт чи з інших причин. Логічно, що ця робота мала би бути в Червонограді, чи Великих Мостах, чи поруч з містами, де розташовані копальні й де живуть шахтарі. Однак комісія виявила, що робочі місця створюють в районах, віддалених від вуглевидобувних підприємств, наприклад, в конкурсі на фінансування програми створення робочих місць перемогли «Жовківське лісове господарство» та підприємство «Галицька здоба» в Яворівському районі. Лише один переможець конкурсу бізнеспланів – панчішношкарпеткова фабрика «ДЮНАВЕСТА» базується у Червонограді. «Ми не знаємо реальної кількості влаштованих на роботу гірників, однак факт залишається фактом: на створення одного робочого місця з держбюджету було витрачено 102 тисячі гривень, а загалом на реалізацію програми на Львівщині – 14 мільйонів гривень. І кошти ці витрачено неефективно», – розповідає депутат. Комісія Блавацького винесла інформацію про ці порушення на сесію, і депутати визнали роботу Львівської обласної державної адміністрації щодо виконання програми незадовільною.

Цікаво, що невдовзі після цього було затримано голову Державної служби зайнятості Володимира Галицького та його трьох підлеглих саме за підозрою в махінаціях із коштами, що виділяються в рамках програми створення нових робочих місць. При обшуку у квартирах та в офісі ДСЗ і на банківських рахунках було виявлено близько 2 мільйонів гривень, майже 1 мільйон доларів, приблизно 0,5 мільйона євро і трохи більше 300 тисяч фунтів стерлінгів, було вилучено 30 кілограмів золота в злитках і ювелірних прикрасах…

Окрім цієї справи, комісія Михайла Блавацького виявила зловживання на сотні тисяч гривень при закупівлі вугілля для шкіл. Було взято проби вугілля у школах кількох районів і виявлено понад 50% зольності при допустимій максимальній нормі – 28%. От чому в школах мерзли діти! Також було виявлено фінансові порушення при ремонті та експлуатації доріг, зловживання в лісовому господарстві, сфері охорони здоров’я та інше.

«Режим нахабнів у бажанні ще більше обікрасти народ»

У 2012 році у Верховній Раді, де регіональнокомуністична більшість блокувала всі законопроекти опозиції, було практично неможливо проштовхнути антикорупційні ініціативи.

Однак Михайло Блавацький в сесійній залі парламенту нещадно критикував владу. Режим нахабнів у своєму бажанні ще більше обікрасти народ задля власної наживи. У 2013му влада вирішила протягти так званий закон про векселі. «Страшнішого закону в Україні ще не було за часів незалежності. Ви хочете ввести в державу хаос. Цей закон буде працювати тільки для олігархів, а люди отримають нічого не варті папірчики, як це колись було в 90х роках», – намагався тоді достукатися до совісті депутатів у парламенті Михайло Блавацький.

Тодішній уряд проштовхував хитру корупційну схему. «У векселі може бути зазначено, що сума підлягає виплаті через один, три, п'ять або десять років. Звичайно, векселі можна продати, але за значно меншу суму, аніж вказана у векселі. Різниця – так званий дисконт – прибуток тих, хто їх скуповуватиме. Векселі також неминуче розкрутять новий виток інфляції, адже, втрачаючи на векселях гроші, підприємства почнуть підвищувати вартість товарів та послуг. Вексельна реформа мало того, що повертає Україну на десятиліття назад, іще й суперечить статті 99 Конституції, за якою грошовою одиницею України є гривня, а не її сурогати на зразок векселів», – каже Михайло Блавацький.

Тоді закон проголосувала регіональна більшість і його підписав Янукович. Тільки після Революції Гідності його було скасовано.

«Треба змусити платити податки олігархів, а не обдирати простих людей»

Михайло Блавацький дуже добре розуміє, які нині, у воєнний час, проблеми в державі із наповненням бюджету, однак він категорично проти того, аби ці проблеми вирішувати коштом простих громадян, працівників бюджетної сфери. «Скажімо, зараз уряд пропонує законопроект стосовно забезпечення фінансовоекономічної стабілізації в Україні, який зокрема призведе до зниження оплати праці освітян. Я вважаю неприпустимим вирішення фінансовоекономічних проблем в державі коштом бюджетних працівників та інших незаможних верств. Необхідно шукати ресурси, ліквідуючи тіньовий бізнес, змушувати платити податки заможних людей, а не забирати останнє в працівників бюджетної сфери, які й так отримують мізер», – каже Михайло Блавацький.

Разом із колегамидепутатами він відстоював запровадження так званого воєнного податку для олігархів, однак цієї ініціативи не підтримали. Також він виступає за ухвалення законодавства про повернення капіталів з офшорів та ліквідацію схем їх виведення з України.

«Новий парламент має ухвалити ці революційні закони, які є вимогою Майдану, які необхідні для дальшого поступу держави, для її авторитету в світовій спільноті. Необхідно також внести зміни до люстраційного законодавства, зробити його жорсткішим, а також ухвалити антикорупційні, антиолігархічні закони. Без реального очищення влади, без ліквідації корупційних схем, без створення такої системи влади, яка унеможливлює корупцію, держава не зможе розвиватися. Упродовж багатьох років я виявляв і викривав схеми розкрадання бюджету – тобто народних грошей. Я знаю, як подолати корупцію, яка іржею роз’їдає суспільство, і я й надалі боротимуся з грабунком держави», – каже народний депутат.

Іван КОВАЛЬ.

Голос Сокальщини на GoogleNews