Головна / Політичні партії / Сокальчани обирали своє майбутнє

Сокальчани обирали своє майбутнє

Коли у полудневу пору завітала до кількох виборчих дільниць Сокаля, то всюди голови виборчих комісій акцентували на тому, що на 12 годину проголосувала четверта частина виборців. Вже з восьмої години біля дверей виборчих дільниць стояли люди.

Роботу на виборчій дільниці №461248, що у приміщенні Сокальської ЗШ №2, ми розпочали о 7 год. 15 хв.,  розповідає голова комісії Ольга Реукова.  Всі змовили молитву "Отче наш", щоб Господь благословив нашу роботу і щоб в нашій державі був мир і спокій, заспівали гімн України. Цьогоріч у комісіях не вистачає членів, працюють лише дванадцять і серед них багато таких, хто вперше виконують цю роботу. Але досвідчені колеги допомагають їм. Я вже вдруге очолюю виборчу комісію. Колектив у нас зібрався дружний, і атмосфера  доброзичлива. Виборці дуже активні. У попередні роки люди приходили переважно після Служби Божої у церках, а нині вже з восьмої години  черга. Але ніхто не нарікав. Є певні непорозуміння зі списками, але намагаємось їх якнайшвидше вирішувати, радимо, куди звернутися. Маємо спостерігачів від кандидатів у Президенти Петра Порошенка, Юлії Тимошенко, Анатолія Гриценка, Василя Куйбіди. Після дванадцятої години троє членів комісії поїдуть у домівки сокальчан, хто за станом здоров`я не можуть самостійно прибути на виборчу дільницю. Нас охороняють працівники Сокальської і Бродівської міліцій.

…У залі було людно. Батьки приходили з малими дітьми. Старші чекали своєї черги, сиділи осторонь, але ніхто не скаржився. Багато людей були у вишиванках. Цікавлюся у спостерігачів, чи немає порушень?

– Є,  з усмішкою повідомляє спостерігач Марія Гринюк,  багато неповнолітніх голосують… (Це вона жартома про тих маленьких діточок, які прийшли з батьками, і потім з захопленням і радістю, на руках у тата чи мами, кидали в урну бюлетень). А ще був такий курйозний випадок. У кабінці знайшли бюлетень: людина вже зробила свій вибір, але забула кинути бюлетень в урну. Тількино члени комісії кинули за неї, як та жінка стрімголов прибігла в залу й кинулася до кабінки, і в розпачі повідомила нам, що в хвилюванні забула бюлетень кинути в урну. Ми заспокоїли її.

До кабінки прямує подружжя Вірів. Запитую у пана Ярослава, який у них настрій?

– Я  Віра,  сказав він, тож вірю у щасливе майбутнє європейської соборної України. За це й будемо з дружиною голосувати.

На наступній дільниці, у приміщенні їдальні Сокальської гімназії імені Олега Романіва, перший наплив виборців минув. Люди спокійно підходили до членів комісії, які їх чемно обслуговували. У вишитих строях прийшли Анна і Богдан Беспалови з трьома маленькими діточками. Молода сім`я очікує змін у нашій державі, хоче порядку, миру, стабільності.

Голова комісії Руслан Горбань повідомив, що на дільниці працюють шість спостерігачів, від ЗМІ  журналіст з газети "Високий замок". Тих, хто голосував вперше  вітали. До 33 людей троє членів комісії поїхали до їхніх домівок, щоб вони проголосували.

– За своє життя я голосував уже багато разів,  розповідає Роман Кійко,  думаю, що вже мають бути якісь зміни, досить жити в брехні, облудстві. Не хочемо війни, хочемо соборної Української держави. І щоб північний сусід нам не вказував, як маємо жити.

Коли прямувала центральною вулицею міста, то біля фонтану веселилися дітки, мами з візочками відпочивали на лавочках. А біля Сокальської райдержадміністрації, де розташувалась окружна виборча комісія, стояли кілька правоохоронців. Як повідомив заступник голови комісії Станіслав Дасюк, біля кабінетів, де працюють члени окружкому, працівників міліції ще більше.

На дільниці №461251, що в Народному домі Сокаля, панувала робоча атмосфера, люди підходили до членів комісії, заходили в кабінки і кидали  бюлетені в урни. Раптом почувся спів, маленький хлопчик, внук Надії Коваль, виконав гімн "Ще не вмерла Україна" і з не меншою гордістю кинув мамин і бабусин бюлетені в урну. Ще б пак, перший раз голосував! Вибирав Президента.

– Спостерігач Людмила Садловська повідомила, що атмосфера на дільниці спокійна, люди активно голосують, а інший спостерігач Богдан Костирева зауважив, що плакати, на яких інформація про кандидатів у Президенти, мали бути розміщені в алфавітному порядку. Член комісії Ярослав Піхоцький розповів, що на дільниці вже о 8 год. були міжнародні спостерігачі з Японії та США,  подивились, як голосують перші виборці, і поїхали далі. Голова комісії Віра Шушко теж підтвердила, що атмосфера на дільниці спокійна, потік людей не зменшується, нарікань нема. А до 31 мешканця вулиць Шептицького та Шашкевича члени комісії поїхали зі скриньками, щоб ті проголосували. Дев’яностотрирічна сокальчанка Стефанія Гораль з самого ранку вже чекала на членів комісії, і хоч старенька недужа, але не хотіла лягати в ліжко. "Я мушу проголосувати добре, твердила вона,  щоб добре було нашій Україні, її людям".

А на дільниці в Сокальській школіінтернаті, де головою комісії Руслана Лакіш, були особливі виборці  з Донеччини.

– Подружжя Віктор та Світлана Сторчики приїхали до знайомих з маленького шахтарського містечка Родинське, що біля Красноармійська, як біженці,  розповіла Руслана Лакіш.  А історія ось така. Їхня дочка і дочка сокальчан, у яких вони зараз проживають, працюють на заробітках в Іспанії. І коли Віктор і Світлана Сторчики розповіли, що у них вдома робиться: стріляють, переслідують тих, хто не підтримує сепаратистів і так звану Донецьку республіку, то її товаришка, родом з Сокаля, запропонувала поїхати до своїх батьків. Спочатку донеччани трохи переживали, бо ж їдуть до бандерівців, але коли побачили ставлення сокальчан до них і те, що, звертаючись до перехожих російською мовою, отримують від них щиру допомогу, то страх минув. Вони побачили підтримку членів комісії, доброзичливість сокальчан. І, звичайно, розчулила гостинність господарів, у чийому помешканні нині живуть у Сокалі, бо ті намагаються знайти роботу для їх внука. Під час голосування пані Світлана навіть сплакнула, була така зворушена ставленням сокальчан до них. Донеччани були шоковані тією брехнею, яку чули про нас з екранів телевізорів, співставляючи з тим, що побачили насправді.

Минули ще одні вибори, дострокові вибори Президента України. Дай Боже, щоб ті надії і сподівання людей врешті справдилися.

***

На виборчій дільниці № 461246, яка розмістилась у вестибюлі Сокальського професійного ліцею, в обідню пору було велелюдно, оскільки багато сокальчан вирішили проголосувати після Служби Божої.

Сім'ями, з друзями чи одноосібно вони заходили сюди, аби здійснити волевиявлення і віддати голос за свого кандидата на посаду Президента. Серед виборців виділялися хлопці та дівчата, які голосували вперше. Дехто з них прийшов у вишиванках. В українських строях були Ярослав і Леся Олійники, бо вважають, що вишиванка  оберіг, який наші предки носили і у будні, і в свята. А сьогодні доленосний для України день  вибираємо свого Президента.

– Я щонеділі ходжу до церкви в вишиванці, прийшов у ній і на вибори, бо це свято волевиявлення народу,  каже Орест Ворона.  Прийшов сюди з надією на завтрашній день, бо вибори  це шанс щось змінити на краще. Адже в цей день визначається майбутнє України на наступні п'ять років. Вибрав того кандидата, який, на мою думку, найдостойніший.

Про роботу виборчої комісії розповіла її голова Олена Назарова:

– На третю годину дня з 2241 виборця проголосували 801 особа. Кількість виборців проти минулого року збільшилася на 20 громадян. Члени виборчої комісії працювали злагоджено, кожен ретельно виконував свої обов'язки. Хоча в цьому році склад виборчої комісії зменшився на половину: з 26 до 13. Це ускладнило роботу. Спостерігачі доброзичливі, не прискіпуються, бо є різні непорозуміння. На нашій виборчій дільниці завжди хороша явка  це 7080 відсотків. Сподіваємося на таку й нині.

63 громадян попередньо написали заяви з проханням проголосувати вдома, бо не можуть прийти на дільницю за станом здоров'я чи через поважний вік. І до них пішли з переносною виборчою скринькою члени дільничної виборчої комісії. Найстаршими виборцями на дільниці є Юстина Павлівна Федина, 1916 року народження, й Ганна Михайлівна Процюк, 1919 року народження, які проживають по вулиці Шевченка.

У голови комісії Олени Назарової чималий досвід роботи, бо бере участь у восьмих виборах, з них  на п'ятьох очолювала виборчу комісію.

Володимир Мельничук вважає, що ці вибори для України доленосні: робимо вибір чи йти у Європу, чи залишити все так як є. Нині в країні не та ситуація, щоб чекати поки відбудеться другий тур виборів, треба все вирішити в першому. Нам потрібний легітимний президент. Тоді зупинимо безладдя й війну.

Чого ж чекають сокальці від цих виборів?  запитала у виборців, які вже проголосували.

Галина Штикало зазначила, що "ці вибори дуже важливі, бо зараз бурхливий період в житті нашої держави. І від кожного з нас залежить її майбутнє… Нам потрібно вибрати президента, який був би спроможний допомогти народу, бо на сході йде війна, об'єднати державу, щоб нарешті в ній запанували мир і злагода. Дай Боже, щоб Україна була єдина. І Бог з нами”.

А ось Юлія Борис зауважила, що кожен з нас йшов на вибори з надією, що от цього разу прийдуть розумні та фахові люди, які зроблять щось добре для держави. Таким, на її думку, є Петро Порошенко. Нині дуже відповідальний день для України, ми вибираємо своє майбутнє, майбутнє своїх дітей та внуків. Тож, як Бог благословить нас, так і буде, матимемо тих керманичів, яких варті…

О 20.00 годині ця виборча дільниця зачинилася: з 2241 особи, внесеної до списку виборців, проголосували 1633, з них 1118 віддали свій голос за Петра Порошенка.

Оксана ПРОЦЬ,  Любов ПУЗИЧ.

Фото авторів.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

15 + twenty =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!