перший випуск

Вісти з краю – Перемишль

З Перемишля доносять до «Українського Голосу» про нечувані знущання над Українцями в тім місті та в його околиці. Віроломні Ляхи, зломавши підступно договір з Українцями та заняли місто, арештували і морили голодом через три дні багато наших громадян, як др. Кормоша і др Залайкевича, професорів Сабата, Ярему, Форостину, дир. Билинського, Пацлавського, Кебузинського, Жовніра, Крутія, Німцева, Підгірного, Льва Левицького та багато офіцирів і вивезли їх до Кракова. Др. Загайкевнча, хорого, з 39 горячки, арештував майор і забрав босого, в калісонах, а потім його гнали аж до Буди, хоч падав сніг.

Посол не видержав сего і як відомо, помер в Радимні. По бурсах та приватних домах були ревізії, нераз по три до сім разів, при чім рабовано запаси харчів. По селах діяли ся ще гірші жорстокости та розбої.

В Селисках закололи безборонного ученика VI кл. Бия, в Яксманичах уч. VIII кл. Фільца. Падав до колін бандитам і благая пощади надармо. В обох селах грабили й палили. У Вірку рабувалі і катували немилосердно жінок, а багато людей повивозили не знати куди. В Медиці спалили кілька стоділ українських господарів. В Бужковичах чотирьом нашим селянам, що стяли на варті, вже по видачі оружя, порозривали «текст не визначено».

Таке роблять Ляхи з нашими людьми. Отже тямте, українські хлопи, що з вами буде, коли будете дожидати аж вороги прийдуть у ваше село!598364831

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.