Головна / перший випуск / Вісти з краю — Перемишль

Вісти з краю — Перемишль

З Перемишля доносять до «Українського Голосу» про нечувані знущання над Українцями в тім місті та в його околиці. Віроломні Ляхи, зломавши підступно договір з Українцями та заняли місто, арештували і морили голодом через три дні багато наших громадян, як др. Кормоша і др Залайкевича, професорів Сабата, Ярему, Форостину, дир. Билинського, Пацлавського, Кебузинського, Жовніра, Крутія, Німцева, Підгірного, Льва Левицького та багато офіцирів і вивезли їх до Кракова. Др. Загайкевнча, хорого, з 39 горячки, арештував майор і забрав босого, в калісонах, а потім його гнали аж до Буди, хоч падав сніг.

Посол не видержав сего і як відомо, помер в Радимні. По бурсах та приватних домах були ревізії, нераз по три до сім разів, при чім рабовано запаси харчів. По селах діяли ся ще гірші жорстокости та розбої.

В Селисках закололи безборонного ученика VI кл. Бия, в Яксманичах уч. VIII кл. Фільца. Падав до колін бандитам і благая пощади надармо. В обох селах грабили й палили. У Вірку рабувалі і катували немилосердно жінок, а багато людей повивозили не знати куди. В Медиці спалили кілька стоділ українських господарів. В Бужковичах чотирьом нашим селянам, що стяли на варті, вже по видачі оружя, порозривали «текст не визначено».

Таке роблять Ляхи з нашими людьми. Отже тямте, українські хлопи, що з вами буде, коли будете дожидати аж вороги прийдуть у ваше село!

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

2 × 3 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!