Про великі підприємства

Про ліквідацію шахт не йдеться?

Нещодавно керівники ДП "Львівугілля" провели пресконференцію для журналістів місцевих ЗМІ. Приводом до цього стала соціальна напруга в регіоні, адже в засобах масової інформаціїі ширяться чутки про ліквідацію трьох шахт  "Візейської", "Великомостівської" і "Зарічної". Якщо питання ліквідації "Візейської" тягнеться уже кілька років, то новина про закриття двох останніх стала справжньою сенсацією для багатьох. Шахтарі, профспілки вийшли з масовими акціями протесту, адже понад дві з половиною тисячі шахтарів можуть залишитися без роботи.

Олег Акімов, технічний директор ДП "Львіввугілля" наголосив: "Багатьох цікавить, що нас чекає попереду. Насамперед, це важливо знати працівникам об'єднання, а їх майже одинадцять тисяч, які трудяться на шахтах ДП "Львіввугілля". Вугільна галузь створена для того, аби забезпечити енергетичну безпеку України. Копальні будували в 1950-60 рр, але ті запаси, які підготовлені в контурах шахт, обмежені. Кожна шахта має свій термін життя. "Візейська" відпрацювала свої запаси і згідно з Постановою Кабінету Міністрів та інших відомчих документів уже мала би бути ліквідована. Сьогодні не стоїть питання ліквідації інших двох шахт  "Великомостівської" і "Зарічної". Кожна з них має свої запаси, і коли до їх закінчення залишається 5-6 років, вже треба ставити питання, як на цей період має працювати підприємство. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №939 від 27 серпня 1997 року, визначається необхідність проведення техніко-економічного обґрунтування доцільності чи недоцільності подальшої роботи шахт. Є протокол галузевого Міністерства, згідно з яким УкрНДІ виконує роботу  визначає доцільність відпрацювання запасів шахт "Зарічна" і "Великомостівська". По кожному підприємству є Програма роботи на попередні роки. Є особи, які зацікавлені в роботі шахт ДП "Львіввугілля", зокрема і "Зарічної", тому наголошу ще раз: питання ліквідації на сьогоднішній день не стоїть!".

Далі йшла мова про те, що в 2012 році по Міністерству вугільної промисловості в Україні видобуто 86 мільйонів тонн вугілля, з яких лише 25  державними підприємствами, а решту  приватними. Є проблеми і в роботі збагачувальної фабрики  нині вона зупинила роботу через те, що має два мільйони боргу за електроенергію. ДП "Львіввугілля" цьогоріч не отримало ніяких коштів для вирішення цього питання. Шахти щодня видобувають 4400 тонн “чорного золота”, але не мають куди його реалізувати. Нині на аварійних складах уже накопичили 150 тисяч тонн вугілля, яке мало би іти або споживачам, або на переробку.

Своїми думками поділився і голова Львівської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості України  Олег Турчин. Він зазначив: "Ситуація нині нікудишня, тому що кілька тисяч тонн вугілля може замерзнути, бо ДЕТЕК його не хоче приймати. Це тільки початок розмови шахтарів з владними структурами. Повторюються 90ті роки, ми це пройшли і знаємо, як нам далі діяти. Захищати місто, шахти, Сокальський район будемо будь-якою ціною, не дивлячись ні на що. Свою позицію ми заявили на мітингу шахтарів у Червонограді, говорю про це нині і Вам. Проводитимемо президію, на яку запросимо львівських керівників, голів профспілок, найперше, що маємо вирішити  це питання реалізації вугілля, яке накопичується на складах, бо не буде реалізації  не буде грошей…"

Але незважаючи на усі вищевказані проблеми, нині шахти працюють, є перспектива будівництва нових. А  керівництво ДП "Львіввугілля" та профспілки працюють над тим, щоб максимально забезпечити повноцінну роботу вуглевидобувних підприємств і зберегти робочі місця, щоб шахтарі могли забезпечити свої сім'ї.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews