Про великі підприємства

У ДП “Львіввугілля” спростували зменшення оплати праці гірникам

Наприкінці року у суспільному просторі було чимало маніпуляцій щодо нібито запланованого зменшення зарплат шахтарям ДП «Львіввугілля» у грудні 2019 року

Доводимо до відома, що місячний розмір заробітної плати працівників визначається, виходячи з тих  документів, якими підтверджуються виконані роботи. Ці документи формуються на підприємстві, починаючи з наряд-путівок і закінчуючи актами виконаних робіт, проводиться розрахунок у відповідності до розцінок, об’ємів та інших нормативних документів, тому про кінцевий результат чи розмір заробітної плати 28 грудня говорити було ще рано.

Процес формування цих документів із нарахування заробітної плати розпочинається з 2-3 числа наступного місяця.

Остаточно визначити точний розмір фонду оплати праці адміністрація держпідприємства зможе після того, як усі відокремлені підрозділи подадуть документи за грудень. Прогнозовано – формування фонду відбудеться до 6 січня.

  •  Наприкінці грудня були звернення щодо непорозумінь з розміром зарплати від працівників шахти «Степова», які вимагали роз’яснити, яким чином відбувається нарахування їм зарплати конкретно у грудні.
  •  Довідково: у кінці кожного місяця в ДП «Львіввугілля» проводиться рада директорів, де керівники підприємств ознайомлюють керівництво держпідприємства з очікуваними результатами формування показників заробітної плати, виходячи з тих показників, які вони очікують отримати з видобутку вугілля та проведення гірничих виробок. Їх аналізують фахівці держпідприємства. Якщо виникають питання, то керівники аргументують свої розрахунки і отримують рекомендації.

Отже, відповідно до показників, які були подані шахтою «Степова» по лаві №142 на грудень: плановий видобуток складає 24600 тонн, очікуваний – 25300 тонн, виконання плану складає 102,3%, що дає можливість виплатити премію в обсязі 25,6%.

Але виникло питання стосовно великої кількості додаткових робіт, які складають 69% від усіх відрядних виконаних робіт. Тобто керівництво шахти сформувало позицію: працівникам потрібно оплатити роботи з видобутку 25300 тонн вугілля та оплатити 69% додаткових робіт. Крім того, сформований приробіток в обсязі 54,6% (перевиконання норм виробітку).

Як показує практика, такі показники не є типовими, більше того, є надзвичайно рідкісними  і, як правило, така виробнича картина складається, коли йдуть демонтажі, перемонтажі або монтажі лав. У даному ж випадку  лава №142 працювала в лінійному режимі.

У фахівців держпідприємства виникло питання: наскільки дані обсяги робіт та норми виконання є обґрунтованими? Чи, можливо, має місце неправильне формування плану робіт у лаві?

Тому було дано рекомендацію керівництву шахти  провести прискіпливу перевірку характеру додатково виконаних робіт, аргументувати їх необхідність. Якщо такий обсяг додаткових робіт не підтвердиться, відповідно, нарахування заробітної плати працівникам буде відповідати фактично виконаним роботам з видобутку вугілля.

Прес-служба ДП”Львіввугілля”

Голос Сокальщини на GoogleNews