Про великі підприємства

За три місяці на шахтах ДП “Львіввугілля” видобуто 362 383 т. твер­дого палива

У першому кварталі цього року виробничі показники роботи шахт ДП “Львіввугілля” загалом позитивні. Про це – у комен­та­рях керівників технічної та виробничої служб держпідприємств.

Як зазначив в.о. технічного директора – першого заступника генерального директора  ДП “Львіввугілля” Олександр Сафонов,  у першому кварталі на вугільних під­п­риємствах пройдено 2910 м розкри­ваю­чих та підготовчих виробок, план виконано на 115,7%. Проте для таких до­сяг­нень гірникам доводиться докладати що­разу більше зусиль. Парк шахтного об­лад­нання не поновлюється десять років, чотири шахт­них комбайни нині на ремонті на Ново­во­линському РМЗ та у мехцехах підприємств.

“Але основним стримуючим фактором потужнішого нарощування кілометражу гір­ни­чих виробок є відсутність аркового кріплення. Ціни на нього постійно зрос­та­ють, та й в Україні є небагато виробників. В умовах дефіциту коштів наші можливос­ті придбати достатню кількість “арки” – дуже обмежені. Останні двадцять років прохідники активно використовували “арку” із  демонтованих гірничих виробок пов­торно, проте наразі цей ресурс вичер­пується. Особливо невтішною є ситуація на шахті “Лісова”, де у березні через від­сут­­ність кріплення план виконано на 85%”, – наголосив Олександр Сафонов.

У свою чергу в.о. заступника генерального директора з виробничих питань – директора дирекції з виробництва ДП “Львіввугілля” Сергій Смеречанський зазначив, що за три місяці гірниками шахт ДП “Ль­віввугілля” видобуто 362 383 тонни твер­дого палива, що складає 116,5% (+ 51 383 тонни до плану). Вже з першого квітня вда­лося вийти на стабільний добовий ви­до­буток на рівні 5000 тонн. У роботі станом на початок квітня шість лав. У першому квар­талі у тисячному режимі працювали гірники шахти “Степова”, з навантаженням 950 тонн в добу – колективи “Великомос­тівської”, “Лісової” та “Червоноградської”. Дещо менш потужно працюють “Відрод­жен­­ня” та “Межирічанська”, видобуток ве­деться на коротких ціликових лавах.

“Із запланованих до введення в екс­плуа­тацію в цьому році п’яти лав вже з 16 березня  працює лава 562 “біс” на “Черво­но­градській”. Головне – розпочати за графі­ком  відпрацювання 132 лави на “Степо­вій”, адже там фінішує поточна 138 лава. У червні на черзі запуск 114 лави на шахті “Великомостівська”. Затверджений графік надходження кредитних коштів під дер­жав­ні гарантії: у липні-листопаді повинні надійти 112 млн грн для придбання струго­вої установки для 306 лави “Відродження” та 24 млн грн для закупівлі двох шахтних конвеєрів на “Степову”. Якщо  стругова ус­та­новка буде успішно впроваджена у ви­роб­ництво, то це стане суттєвим прори­вом уперед, адже з’явиться можливість відпрацьовувати малопотужні пласти і на інших шахтах”, – підсумував Сергій Смеречанський.

На сьогодні в ДП “Львіввугілля” є усі технічні можливості та достатній кадровий потенціал, щоб не лише працювати у пла­но­вому режимі, а й наростити обсяги вуг­левидобутку.

За матеріалами газети “Гірник” (Марія Луценко).

751167156
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.