Про великі підприємства

За три місяці на шахтах Львіввугілля видобуто 362тис. тон твер­дого палива

У першому кварталі цього року виробничі показники роботи шахт ДП “Львіввугілля” загалом позитивні. Про це – у комен­та­рях керівників технічної та виробничої служб держпідприємств.

Як зазначив в.о. технічного директора – першого заступника генерального директора  ДП “Львіввугілля” Олександр Сафонов,  у першому кварталі на вугільних під­п­риємствах пройдено 2910 м розкри­ваю­чих та підготовчих виробок, план виконано на 115,7%. Проте для таких до­сяг­нень гірникам доводиться докладати що­разу більше зусиль. Парк шахтного об­лад­нання не поновлюється десять років, чотири шахт­них комбайни нині на ремонті на Ново­во­линському РМЗ та у мехцехах підприємств.

“Але основним стримуючим фактором потужнішого нарощування кілометражу гір­ни­чих виробок є відсутність аркового кріплення. Ціни на нього постійно зрос­та­ють, та й в Україні є небагато виробників. В умовах дефіциту коштів наші можливос­ті придбати достатню кількість “арки” – дуже обмежені. Останні двадцять років прохідники активно використовували “арку” із  демонтованих гірничих виробок пов­торно, проте наразі цей ресурс вичер­пується. Особливо невтішною є ситуація на шахті “Лісова”, де у березні через від­сут­­ність кріплення план виконано на 85%”, – наголосив Олександр Сафонов.

У свою чергу в.о. заступника генерального директора з виробничих питань – директора дирекції з виробництва ДП “Львіввугілля” Сергій Смеречанський зазначив, що за три місяці гірниками шахт ДП “Ль­віввугілля” видобуто 362 383 тонни твер­дого палива, що складає 116,5% (+ 51 383 тонни до плану). Вже з першого квітня вда­лося вийти на стабільний добовий ви­до­буток на рівні 5000 тонн. У роботі станом на початок квітня шість лав. У першому квар­талі у тисячному режимі працювали гірники шахти “Степова”, з навантаженням 950 тонн в добу – колективи “Великомос­тівської”, “Лісової” та “Червоноградської”. Дещо менш потужно працюють “Відрод­жен­­ня” та “Межирічанська”, видобуток ве­деться на коротких ціликових лавах.

“Із запланованих до введення в екс­плуа­тацію в цьому році п’яти лав вже з 16 березня  працює лава 562 “біс” на “Черво­но­градській”. Головне – розпочати за графі­ком  відпрацювання 132 лави на “Степо­вій”, адже там фінішує поточна 138 лава. У червні на черзі запуск 114 лави на шахті “Великомостівська”. Затверджений графік надходження кредитних коштів під дер­жав­ні гарантії: у липні-листопаді повинні надійти 112 млн грн для придбання струго­вої установки для 306 лави “Відродження” та 24 млн грн для закупівлі двох шахтних конвеєрів на “Степову”. Якщо  стругова ус­та­новка буде успішно впроваджена у ви­роб­ництво, то це стане суттєвим прори­вом уперед, адже з’явиться можливість відпрацьовувати малопотужні пласти і на інших шахтах”, – підсумував Сергій Смеречанський.

На сьогодні в ДП “Львіввугілля” є усі технічні можливості та достатній кадровий потенціал, щоб не лише працювати у пла­но­вому режимі, а й наростити обсяги вуг­левидобутку.

За матеріалами газети “Гірник” (Марія Луценко).

65768532
Голос Сокальщини на GoogleNews

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.