Про великі підприємства

Зарплатна заборгованість перед працівниками ДП «Львіввугілля» сягнула 285 мільйонів гривень

Якщо питання розрахунку з людьми не буде вирішено, трудові колективи шахт обіцяють перейти до радикальних заходів

Про заборгованість повідомив народний депутат Михайло Волинець.

Тим часом відповідальність і за борги перед держшахтами, і за створені схематози з фірмами – прокладками через які з ДП на «Центренерго» відвантажувалось вугілля, посадовці перекладають на самі фірми-одноденки.

Нагадаємо: 6 квітня 2021 року страйкували гірники шахти “Степова”

Весь період опалювального сезону, коли були запущені схеми, зокрема за участі фірми ТОВ «Укрвуглезбагачення груп», коли ці схеми були викриті – на посадах, серед менеджменту були й залишаються ті самі люди. Як, наприклад, керівник наглядової ради «Центренерго», він же заступник голови Фонду держмайна в одній особі – Денис Кудін.

«Центренерго» завідомо занижувало ціну вугілля на 300 грн на тонні, ще 300 грн осідали на фірмі – прокладці «Укрвуглезбагачення Груп». У підсумку схемщики взагалі не розрахувалися за відвантажену продукцію, додатково заробивши 370 млн грн.

Нагадаю, що в грудні 2020 головний споживач вугільної продукції ДП «Львіввугілля» – ПАТ «Центренерго» не підтвердило пропозицію ДП щодо постачання вугільної продукції.

Тоді єдиним споживачем енергетичного вугілля стало ТОВ «Укрвуглезбагачення Груп». За результатами укладеного з ним договору, ДП «Львіввугілля» протягом січня – лютого 2021 р. реалізувало 118 799 тонн вугільного концентрату на суму 203,6 млн грн. Однак споживач не розрахувався за поставлену вугільну продукцію в повномау обсязі.

Нагадаємо: Гірники ДП “Львіввугілля” шахти “ЛІСОВА”, у 3-тю зміну опустилися під землю та оголосили про страйк 9 грудня 2020 року. Шахтарі відмовляються йти працювати у забій та вимагають погасити заборгованість по зарплаті.

Неодноразові звернення, претензії не дали позитивного результату – шахтарів вчергове загнали до замкнутого кола. Встановлено, що причиною виникнення вищезазначеної заборгованості є непроведення вчасних розрахунків кінцевим споживачем – ПАТ «Центренерго».

315596184
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.