Заробляли на контрабанді та збуті наркотиків до 12 млн грн щомісяця: на Львівщині судитимуть учасників родинного наркоугруповання
До складу угруповання входили чоловік і дружина, їхні рідні брат та сестра, а також товариш чоловіка. Одні учасники відповідали за постачання товару з-за кордону, інші – за виготовлення та збут на території України. Правоохоронцям знадобився рік, аби встановити усіх фігурантів, канали надходження та збуту наркотиків.
Про це повідомив начальник Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції Андрій Рубель.
За словами Андрія Рубеля: причетними до «кримінального бізнесу» виявилася ціла родина. Організував його 29-річний львів’янин та долучив своїх рідних – брата, дружину, її сестру та свого знайомого. Вони налагодили канал контрабандного постачання сильнодіючих пігулок з вмістом прекурсору «псевдоефедрин», а також функціонування нарколабораторії. Місячний прибуток від «бізнесу» міг сягати 12 млн грн.
Роль кур’єра в угрупованні виконувала рідна сестра дружини. Перебуваючи певний час за кордоном, вона передавала пакунки з нарковмісними пігулками за допомогою автобусів. Ретельно їх маскувала, аби пошукові собаки не змогли виявити «товар». Після повернення до України жінка безпосередньо займалася доставленням валіз. За їх отримання відповідав знайомий організатора. Він передавав ці пакунки його братові.
Як розповів очільник Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції, в нарколабораторії брат лідера угруповання, із застосуванням відповідного технологічного процесу, з пігулок виділяв чистий «псевдоефедрин». Надалі з даного прекурсору виготовляв метамфетамін. Лабораторія розташовувалася у нежитловому приміщенні в одному зі спальних районів Львова.
Організатор та дружина фасували товар на партії та реалізовували його по території України. Відправлення «товару» здійснювалось за допомогою поштового зв’язку. При формуванні посилок фігуранти використовували акаунти з фіктивними даними про осіб-відправників.
З метою знешкодження діяльності наркоугруповання та затримання його учасників у березні 2023 року правоохоронці провели спецоперацію. В ній були задіяні оперативники управління стратегічних розслідувань у Львівській області, слідчі та оперативні працівники обласного управління СБУ та Львівської обласної прокуратури. Тоді затримали п’ятьох осіб, а також вилучили наркотичних засобів та прекурсорів майже на 3 млн гривень, готівку у різній валюті на суму один мільйон гривень.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено. Обвинувальний акт стосовно організатора та чотирьох учасників угруповання скеровано до суду. Дії обвинувачених залежно від участі кваліфіковані за:
– ч. 3 ст. 305 (Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів),
– ч. 1 та 3 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів),
– ч. 3 ст. 311 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів) Кримінального кодексу України.
Учасникам організованої злочинної групи загрожує до 12-років позбавлення волі з конфіскацією майна.