Кримінальні події

Домашнє насильство: хто рятує від кривдників і як працюють мобільні групи поліції Львівщини

За останні сім місяців у Львові на оперативну лінію 102 надійшло майже 20 тисяч повідомлень, пов’язаних з домашнім насильством. Зазвичай його жертвами є беззахисні люди, які бояться навіть говорити про те, що вони пережили. Відтак, на Львівщині з вересня минулого року запрацювали поліцейські мобільні групи з протидії  домашньому насильству.

Про те, як правоохоронці вгамовують кривдників та  допомагають потерпілим – розповіли співробітники екіпажу однієї з мобільних груп поліції Львівщини.

Домашнє насильство – причини та прояви

Основні причини домашнього насильства, яке здебільшого виявляється у неблагополучних родинах, – це безгрошів’я, алкоголізм або кримінальна «біографія»  одного чи кількох членів сім’ї. Тому жертвами зазвичай стають ті, хто не може себе захистити від агресії кривдника.

Однак, домашнє насильство – це не лише побутові конфлікти чи бійки. Це і «економічні» випадки, коли  чоловік виганяє з дому дружину та дітей, або ж  донька, схильна до пияцтва, постійно відбирає у літньої матері пенсію. Інший приклад – матір примушує неповнолітню дитину жебракувати на вулиці або обмежує доступ до їжі чи особистих  речей.

Ще одне – фізичне  насильство. Це дії, що несуть загрозу життю та здоров’ю жертви – побої, ляпаси, травми тощо. От недавно у Львові 14-річна школярка викликала поліцію, коли на її очах батько розбив голову мамі. Група прибула на місце події, і побачене вразило кожного –  усі дорослі в цій родині, включно з бабцею,  були п’яними, і тільки дитина адекватно реагувала на приїзд поліцейських і розповіла про те, що сталося. Її маму з тілесними ушкодженнями забрала «швидка», батька доставили  у відділок поліції, а дівчинку помістили у дитячий притулок.

Крім того, мобільні групи виявляють випадки сексуального насильства. Недавно в одному з районів Львова  40-річний п’яний зять домагався тещі, яка була вдвічі старша за нього. Жінці було складно самостійно пересуватися, і врешті зловмисник  вигнав її з помешкання у загальний коридор.  Сусіди бабці викликали поліцію, кривдник отримав заборонний припис і більше не тероризував родичку.

І найпоширеніше – психологічне насильство, яке є супутнім до всіх інших видів цього правопорушення. Це залякування, цькування, образи, погрози та приниження – 80% з усіх випадків, які фіксують мобільні групи.

Куди звертатись у випадку домашнього насильства

Найперше – треба зателефонувати на 102. Це може зробити навіть сусід чи будь-який випадковий свідок. Мобільні групи працюють цілодобово і відразу  виїжджають за вказаною адресою. На місці поліцейські з’ясовують  обставини, опитують свідків та учасників події, складають протокол, якщо є ризик вчинення домашнього насильства повторно – виносять заборонний припис.

Також  важливо проінформувати потерпілих про шляхи виходу з домашнього насильства. То ж поліцейські передають інформацію мобільним бригадам соціально-психологічної допомоги, співробітникам сектору ювенальної превенції, надають контакти безоплатної правової допомоги.

Нагадаємо, у Львові працює  вісім екіпажів мобільних груп поліції Львівщини. За добу  вони отримують до 10 звернень, і половина з них, як правило,  підтверджуються. Так, від початку року поліцейські  винесли майже 1500 заборонних приписів, склали близько 4 тисяч протоколів про адмінправопорушення. На профілактичному обліку в поліції перебуває  4,5 тисяч  кривдників. Від початку створення цих  мобільних груп мешканці Львова стали частіше повідомляти про домашнє насильство.  А це – перший крок до протидії і запобіганню цим правопорушенням.

 Відділ комунікації поліції Львівської області 585626636

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.