Кримінальні події

Як не стати обєктом шахраїв?

В період часу з 24 вересня і понині у Сокалі та населених пунктах району систематично (практично щодня) мають місце факти т. з. телефонного шахрайства з метою заволодіння особистими коштами громадян.

Як правило, шахраї діють за заздалегідь спланованою схемою. На стаціонарний або мобільний телефон громадянина телефонує невідома особа, представляється працівником міліції і розповідає вигадану легенду про те, що члени сім'ї чи близькі родичі особи, до якої телефонують, потрапили в дорожньотранспортну пригоду, в реанімаційне відділення лікарні, або їх затримали працівники міліції тощо. Не даючи людині можливості отямитись і об'єктивно проаналізувати ситуацію, шахраї пропонують спосіб вирішення проблеми, а саме: озвучують певну суму коштів, яку необхідно заплатити і таким чином вирішити питання. Після цього особі повідомляють куди і кому необхідно віддати названу суму коштів. Отримавши гроші ошуканих громадян, шахраї зникають, а номери телефонів, з яких телефонували, не відповідають.

Таким чином, лише за останній тиждень шахраї заволоділи коштами громадян в сумі приблизно 30 тис. грн.

Щоб не стати жертвою шахраїв, в схожому випадку необхідно дотримуватись таких правил.

Отримавши від шахраїв по телефону інформацію подібного змісту в жодному разі не вестись на заяву шахраїв і не передавати їм гроші. Негайно зателефонувати членам або родичам, за яких вимагають гроші, у разі відсутності зв'язку, терміново повідомляти про такі факти в Сокальський РВ ГУ МВС України у Львівській області за телефонами: 22254 або 102.

Георгій НЕКРИЛОВ, прокурор району.              

Голос Сокальщини на GoogleNews