Кримінальні події

Прокуратура Сокальського району провела координаційну нараду керівників правоохоронних органів

Прокуратура району провела координаційну нараду керівників правоохоронних органів на тему: "Стан діяльності правоохоронних органів Сокальського району у протидії злочинності та корупції протягом першого кварталу 2013 року".

Учасниками координаційної наради були: в. о. прокурора Сокальського району П. Бойко, в. о. начальника Сокальського РВ ГУ МВС України у Львівській області І. Бриль, начальник Червоноградського МВ УСБУ у Львівській області П. Ладигін, начальник ОВ ДПІ в м. Червоноград ГУ Міндоходів у Львівській області Б. Шевчук.

На координаційну нараду запросили старшого прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами податкової міліції прокуратури Львівської області Т. Ярему, керівника апарату Сокальської РДА М. Христинич, голову Сокальської районної ради І. Дацюка, міського голову м. Сокаль Б. Зарічного, заступників та керівників структурних підрозділів Сокальського РВ ГУ МВС України у Львівській області.

Обговоривши стан протидії злочинності та корупції в районі після впровадження Кримінального процесуального кодексу України, координаційна нарада зазначила, що працівниками правоохоронних органів Сокальського району спільно з органами влади та місцевого самоврядування впродовж першого півріччя 2013 року вжито заходи, спрямовані на попередження злочинів, їх розкриття, що сприяло зниженню криміногенної ситуації та покращенню функціонування правоохоронної системи в умовах оновленого кримінального процесу. При цьому виявлено недоліки в роботі, на усунення яких необхідно плідно працювати.

Так, впродовж поточного року правоохоронними органами приділено значну увагу підвищенню ефективності реагування на порушення законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, що дало позитивні результати.

За більш виваженого підходу до обрання запобіжних заходів скоротилася кількість осіб, взятих під варту.

Водночас найближчим часом правоохоронні органи району повинні продовжити розв'язання невідкладних та складних завдань.

Зокрема, залишаються проблемними питання профілактики злочинності, у тому числі існування групової, у молодіжному середовищі, а також кримінальних правопорушень, вчинених раніше судимими.

Подальшого удосконалення вимагає діяльність прокурорів щодо здійснення процесуального керівництва досудовим розслідуванням. У кримінальних провадженнях слідчими не в повному обсязі використовуються повноваження, надані кримінально-процесуальним законодавством.

Незадовільним залишається стан розкриття майнових злочинів, особливо крадіжок та шахрайств. Зауваження викликає і робота щодо боротьби з незаконним обігом наркотичних речовин, зокрема, неналежною є профілактика серед населення щодо посіву рослин снотворного маку.

Внаслідок недоліків, при здійсненні оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування, в 2013 році залишились нерозкритими 125 кримінальних правопорушень, з них 57 тяжкі та особливо тяжкі.

Неналежним є стан розшуку осіб, що скоїли злочини (27 осіб), а також безвісти зниклих (11 нерозшуканих). Неналежна увага приділяється проведенню негласних слідчих (розшукових) дій, яких у 532 провадженнях проведено лише 22.

Низьким залишається відсоток відшкодування збитків у кримінальних провадженнях, із 134 тис. грн. заподіяних збитків відшкодовано лише 26 тис. грн.

Виявлені Сокальським РВ ГУ МВС України у Львівській області злочини у сфері економічних відносин не характеризуються актуальністю та значними сумами збитків, робота податкової міліції зосереджена лише на підприємствах вугільної галузі.

Однією з основних причин відсутності результатів у вказаних пріоритетних сферах є низька ефективність оперативно-розшукової діяльності. Впродовж 2013 року жодного матеріалу оперативно-розшукових справ правоохоронних органів району не використано як доказ у кримінальному провадженні.

Потребує подальшого удосконалення взаємодія правоохоронців з питань виявлення та припинення кримінально – та адміністративно-караних корупційних проявів серед посадовців органів державного нагляду та контролю, органів влади та місцевого самоврядування у відносинах із громадянами та суб'єктами підприємницької діяльності.

За результатами наради винесено постанову, в якій заплановано провести спільні заходи на усунення виявлених недоліків та профілактику злочинності.

Петро БОЙКО,
в. о. прокурора району, молодший радник юстиції.ВАЖЛИВІ ПИТАННЯ – НА КООРДИНАЦІЙНІЙ НАРАДІ

751394376
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.