Кримінальні події

Прокуратура через суд повернула державі 92 гектарів природно-заповідних земель ландшафтного заказника

Львівський окружний адміністративний суд підтримав принципову позицію Спеціалізованої екологічної прокуратури Львівської обласної прокуратури та зберіг ландшафтний заказник місцевого значення.

Своїм рішенням суд відмовив авто-гаражним кооперативам у задоволенні позовних вимог про скасування рішення Львівської обласної ради про оголошення заказника місцевого значення.

Встановлено, що у 2019 році обласна рада своїм рішенням створила ландшафтний заказник. Мова йде про унікальний об’єкт природно-заповідного фонду із найбільшими покладами торфу у межах Львівської області площею 92 га.

Однак, у 2020 році Рясне-Руська сільська рада прийняла незаконне рішення, яким передала у приватну власність вищевказаним кооперативам п’ять земельних ділянок, які знаходяться на території об’єкту природно-заповідного фонду площею понад 15 га.

Відповідно, землю на території заказника гаражні кооперативи, отримали після створення самого заказника.

Прокуратура звернулася до суду через незаконну приватизацію земель й частину ділянок вже повернули у комунальну власність.

Проте кооперативи вирішили оскаржити створення самого заказника в суді.

З метою захисту інтересів держави прокуратура вступила у справу.

Суд розглянув справу і відмовив заявникам у задоволенні позову. За результатами прийнятого рішення заказник не буде забудований приватними гаражами і буде збережений у затверджених межах.

Відділ інформаційної політики
Львівської обласної прокуратури

Голос Сокальщини на GoogleNews