Кримінальні події

Смачні обіди… але за колючим дротом

Нещодавно в Сокальській виправній колонії №47 урочисто відкрили нову їдальню. З цієї нагоди до засуджених приїхали: начальник управління Державної пенітенціарної служби України у Львівській області Михайло Дзюдзь, начальник відділу прокуратури Львівської області Ігор Ліуш, голова Сокальської РДА Наталія Карташова, прокурор Сокальського району Роман Шарко, голова спостережної комісії, керівник апарату РДА Марія Христинич, Жвирківський селищний голова Іван Кошлай, керівники управління Державної пенітенціарної служби у Львівській області, начальники виправних колоній Львівщини, священнослужителі.

Михайло Дзюдзь, начальник управління Державної пенітенціарної служби у Львівській області, зазначив: "Мені приємно, що сьогодні урочисто відкриваємо їдальню виправної колонії №47. Більше року тому тут сталася пожежа, яка знищила дах, довелося переселити ув'язнених, які були засуджені довічно. Одним із наслідків пожежі стала неможливість використання за призначенням приміщення їдальні, котре було розташоване на першому поверсі згорілої будівлі. Тому взялися робити нову. Фінансування ремонтних та оздоблювальних робіт на загальну суму понад 300 тисяч гривень здійснювалось за рахунок коштів, наданих центральним апаратом Державної пенітенціарної служби України, власних ресурсів спеціального фонду, благодійної та гуманітарної допомоги. Нова їдальня покращить умови перебування засуджених, а їх тут понад триста осіб. Дякую в'язням, які долучилися до її будівництва. Думаю, що ця добра справа, яку зробили спільними зусиллями, – тільки початок, далі будемо її примножувати".

Наталія Карташова, голова Сокальської райдержадміністрації, сказала: "Завдання органів державної влади – забезпечити належні умови перебування засуджених у колонії. З цією метою проводимо колегії, "круглі столи", щоб спрямувати нашу роботу на всебічний розвиток засуджених. Приємно, що нині відкриваємо нову сучасну їдальню, в цьому велика заслуга начальника Сокальської виправної колонії Ігоря Макари. Хай у всіх все складається якнайкраще: як у роботі, так і в особистому житті".

Ігор Макара, начальник виправної колонії, у своєму виступі, зокрема, підкреслив: "У житті є час розкидати каміння, і є час збирати його. Відкривши нині нову їдальню, обладнану за останнім словом техніки, установа переходить на новий рівень – відбудови і будівництва. Ми стараємось, щоб усі приміщення для засуджених відповідали європейським вимогам. Завдяки коштам Державної пенітенціарної служби України, спонсорам, власним ресурсам ми зробили велику роботу. Працювали усі: і працівники, і засуджені, дякую за спільну злагоджену роботу".

З нагоди введення в дію нової їдальні, начальник управління Державної пенітенціарної служби у Львівській області підписав наказ про заохочення працівників, які найбільше доклали зусиль для ремонтних робіт та брали активну участь у відбудові їдальні. Грамотами "За сумлінне виконання службових обов'язків, професіоналізм та активну участь в проведенні капітального ремонту їдальні для засуджених" нагородили: майора внутрішньої служби Романа Швеця, старшого прапорщика Романа Приступу, лейтенанта внутрішньої служби Віталія Сагалу. Грамотами "За сприяння в проведенні ремонтних робіт по відновленню інфраструктури установи, надання благодійної гуманітарної допомоги та співпрацю" нагородили: голову Спостережної комісії райдержадміністрації Марію Христинич, головного спеціаліста сектора взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної і охоронної роботи, запобігання та протидії корупції Сокальської РДА Володимира Сеніва. Також, за рішенням начальника Сокальської виправної колонії №47, було заохочено засуджених, які брали найактивнішу участь в ремонті їдальні.

А що ж за новосілля без подарунків? Їх цього дня не бракувало. Керівництво головного управління Державної пенітенціарної служби в Львівській області та керівники виправних колоній Львівщини для нової їдальні подарували кімнатний кондиціонер та дві нові морозильні камери.

Освятив нове приміщення отець Георгій з Червонограда, а також разом із парафіянами подарував образ, який висітиме в їдальні. Символічну стрічку перерізали начальник управління Державної пенітенціарної служби України у Львівській області Михайло Дзюдзь, начальник відділу прокуратури Львівської області Ігор Ліуш, голова Сокальської РДА Наталія Карташова.

Після закінчення урочистої частини начальник управління Державної пенітенціарної служби України у Львівській області Михайло Дзюдзь поділився думками з журналістами: "Сокальська виправна колонія – чи не єдина установа в селищі Жвирка, де працюють майже 250 осіб. Після пожежі, яка тут сталась півтора року тому, звідси вивезли довічників, сюди вони вже, мабуть, не повернуться. На жаль, не вирішено питання по костелу. Ми пропонували, щоб віддати його громаді, бо потрібні значні кошти, аби відновити цю історичну будівлю. Ми готові допомогти, долучитися працею, якщо хтось візьметься за відновлення костелу".

Згодом засуджений Роман, який працює старшим кухарем, провів екскурсію. Приміщення їдальні – сучасні, зроблено євроремонт, стіни та підлога викладені кольоровою плиткою. В обідньому залі нові столи, стільці, картини на стінах. У новій їдальні є кілька цехів: гарячий, овочевий, м'ясо-рибний, а також пекарня, приміщення для зберігання хліба, санвузол, душова кабінка.

Ув'язнений Бекір, який працює пекаром уже півтора року, похвалився, що в пекарню придбали нову автоматизовану сучасну піч для випікання хліба, за один раз в ній можна випекти сімдесят дві буханки хліба, це суттєво полегшило його роботу. Присутні на відкритті їдальні скуштували хліба з олією, випеченого тут. Є й котли для приготування перших та других страв.

…А тим часом засуджені вперше споживали страви у новій їдальні. Вони, перш ніж сідати їсти, розглядали приміщення, столи, стільці, мили руки в сучасних умивальниках. Цього дня на обід були червоний борщ, макарони, тушковане м'ясо курки і салат з капусти.

Засуджений Петро, пообідавши, сказав, що обід смачний, поживний. І від імені всіх ув'язнених подякував керівництву колонії за те, що дбають про них, стараються покращувати умови їх перебування.

Засуджені пообідали і пішли до роботи, у кожного свої обов'язки. Одні працюватимуть на виробництві, інші – митимуть посуд та готуватимуть вечерю. Але… за колючим дротом.

Ольга ДИЛИН.
Фото автора.

65791195
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.