Поради

Чи такий страшний цукор?

Коли йде мова про схуднення, насамперед дієтологи закликають відмовитися від солодощів, так як вони вважаються продуктом № 1, який викликає збільшення ваги. Дійсно, складно повірити в те, що, якщо людина буде їсти шоколадки і тортики, то він зможе тримати свою фігуру в формі. Чи такий страшний цукор, щоб відмовитися від нього на дієті?

Для початку слід визначити, що цукор насправді міститься в багатьох продуктах харчування – кетчупах, хлібі, заправках, фруктових соках, консервах і салатах.

Цукор організмом сприймається як хороший продукт, тому що з самого дитинства людина знайомиться з солодкістю материнського молока. Солодке – це продукт, який блискавично постачає організм енергією. Якщо ви відчуваєте занепад сил, то солодкий міцний чай або цукерка підніме тонус і ви будете себе почувати краще. Однак є і зворотна сторона медалі, адже цукор – простий вуглевод, який, потрапивши в організм, відразу ж викликає викид інсуліну, через якого і ростуть жирові запаси в організмі.

Вченими було доведено, що списувати провину за погладшав талію на цукор не можна. Якщо людина не їсть більше добової норми калорій і споживає достатню кількість білка, приросту бути не повинно. Цей факт підтверджений декількома дослідженнями, тому сумніватися в ньому не варто.

Однак є й інший бік медалі. Зупинитися і припинити їсти солодке, якщо його любиш, дуже складно, так як воно смачне, і організм, відчуваючи задоволення від його поглинання, часто говорить «стоп!», Коли полвазочкі цукерок вже з’їдена. Оскільки цукор робить продукти калорійними, з поглинанням солодощів варто бути дуже акуратними, так як за один присід можна з’їсти і сніданок, і обід, і вечерю, але при цьому їсти буде хотітися, так як організм не отримає необхідних йому білків і жирів.

Небезпека солодкого ховається і в тому, що, якщо зловживати солодощами, можуть статися безповоротні зміни в обміні речовин, і як підсумок у людини може початися діабет другого типу, коли рівень цукру нескінченно підвищується і знижується. Це негативно відбивається на самопочуття людини і йому постійно доводиться контролювати рівень цукру. Для контролю рівня цукру можна придбати глюкометр Ime DC або глюкометр Newmed Neo. Препарати добре себе зарекомендували в співвідношенні ціна / якість. Але знову ж таки діабету не буде, якщо людина буде зберігати активний спосіб життя і буде стежити за своєю вагою, контролюючи свій раціон харчування. До захворювання на діабет схильні люди з великою вагою, а не ті, хто не може відмовити собі в солодкому.

Вчені на основі декількох досліджень зробили висновки про те, що цукор не можна назвати корисним продуктом і завжди замість нього найкраще з’їсти фрукти або мед. Однак, якщо людина здорова і у нього немає зайвої ваги, допустимо є цукор, але тільки в кількості 10 чайних ложок. Тим, хто побоюється карієсу або у кого часто виникають проблеми зі здоров’ям зубів, краще обмежитися п’ятьма чайними ложками цукру в день. У це обмежена кількість солодкого не належать фрукти і мед, тому їх можна безперешкодно є і не переживати за своє здоров’я.

Голос Сокальщини на GoogleNews