Головна / Поради / Келихи для діджеїв

Келихи для діджеїв

Діжестівом називають міцне спиртне, яким завершують вечірню або обідню трапезу. Напій повинен володіти багатим букетом, глибоким, виразним смаком. Прийнято підносити його в келихах невеликого розміру, їх так і називають – діжестівние. Для яких видів алкоголю підходить такий посуд і яку вона має форму – розкажемо в статті!

Як виглядає діжестивний келих

Келих для діжестива своєрідний. Йому надають тюльпановидну форму з чашею, яка розширюється внизу і звужується вгорі. Цікаво, що верхні краї злегка розходяться, що з вигляду подібний до розпускати бутона. Підстава підтримується вишуканою тонкою ніжкою. Обсяг ємностей невеликий, обмежується 120-200 мл.

В таких ємностях чудово проявляють себе міцні напої, що володіють витонченим букетом, наприклад коньяк https://alcoparty.com.ua/category/konjak/. У широкій основі фокусуються всі аромати, які потім направляються вгору через вузьке горлечко. Тут їх потенціал розкривається на повну. Спиртові випаровування усуваються завдяки великій відстані від денця до кромки судини. Характерне виконання країв склянки розносить вміст таким чином, щоб воно поступово поширювалося на мові.

Існують келихи, формою дуже нагадують діжестівние:

Для арманьяка. Формою близькі до традиційної версії, однак мають менш виражений перехід до вузької частини. Розраховані на обсяг 150-250 мл.
Сауер. Спочатку передбачалося, що цей вид буде використовуватися для коктейлів, що містять кислі компоненти (лимонний фреш). Хоча зараз в нього нерідко наливають віскі. За формою ємність схожа на половину пісочного годинника. До відмітних особливостей відноситься і укорочена ніжка. Норма – 80-150 мл.
Для граппи. Судини з чітко вираженою “талією”, через що в меншій мірі схожі з тюльпаном. За обсягом зазвичай не виходять за рамки 90-100 мл.
Для порто. Цікаві тюльпаноподобние фужери, які стоять на гранованою ніжці. Присутній западинка для великого пальця, за рахунок чого зручно утримується рукою. Обсяг становить 160 мл.
Що подають на дижестив

Тюльпанообразной тонкостінні келихи призначені для дегустації міцного витриманого алкоголю. До такого відноситься:

коньяк;
мадера;
бренді;
арманьяк;
односолодовий віскі.

Як дижестива також використовують кріплені вина, хоча для них існують спеціальні ємності. Так, херес розливають в конусоподібні чарки, щоб позбутися від спиртуозності. Необов’язковою, але можливої, є подача рому, текіли. Раптом лікарнях склянок у вас не знайдеться, то в келихах форми тюльпана можна піднести деякі різновиди лікарів ( “Лімончелло”, “Амаретто”). Вже напевне не варто подавати в згаданій посуді тихі вина і шампанське. Вони просто не зможуть проявити букет, смак вмісту.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

2 + 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!