Поради

Квартира в новому ЖК: як вибрати найкращий варіант

Купівля житла в новобудові стає звичним і досить поширеною справою. Правда, не всі забудовники заслуговують довіри і не кожен ЖК налаштовує на те, щоб в ньому в першу чергу хотілося оселитися. Швидко зорієнтуватися на ринку допоможуть наші новини нерухомості Києва.

10 кроків до покупки квартири

Рішення купити квартиру – тільки підготовчий етап. До остаточного вибору вам належить вивчити багато інформації, яка сформує розуміння, яку саме житло в результаті придбаєте.

Розглянемо покроково, з чого почати:

  • Вибрати один або два райони Києва, де найбільше хочеться оселитися.
  • Подивитися, які тут є пропозиції, і співвіднести вартість за квадратний метр з вашими фінансовими можливостями.
  • Визначити клас житла – економ, комфорт, бізнес або елітна нерухомість.
  • Точно зрозуміти, яка інфраструктура повинна бути поруч.
  • Вибрати, наприклад, п’ять-сім ЖК в якості претендентів.
  • Уявити, яка планування буде зручною, і постаратися знайти подібну в тих ЖК, що вам вже сподобалися.
  • Уточнити у забудовника, за якою технологією буде побудований будинок, який тип утеплення фасаду, і зрозуміти, чи підходить вам такий варіант.
  • Перевірити документи забудовника і дозвільну документацію на будівництво ЖК.
  • Визначити спосіб оплати – 100% -й внесок, розстрочка, іпотека.
  • Взяти типовий договір у забудовника і проконсультуватися з юристом з приводу його пунктів.

Звертайте увагу на все, що здається для вас значущим, коштують квартири чимало. І заплативши забудовнику, хочеться бути впевненим в тому, що він виконає умови договору у встановлені терміни і в повному обсязі.

специфіка новобудов

Чим вище клас ЖК, тим якісніше матеріали забудовник використовує при будівництві. Утеплення, облицювання, системи опалення і водопостачання, ліфти – все має велике значення, оскільки в подальшому визначить, наскільки комфортно буде жити в будинку і якими виявляться комунальні витрати.

Якщо ви розраховуєте на економ-клас, попросіть забудовника розповісти про матеріали, з яких будуть виконані внутрішні перегородки. Наприклад, газоблоків (вони ж піноблоки) не дуже добре поглинають звук, а значить потрібно готуватися до прокладання звукоізоляції, інакше вночі вас розбудить сусідська нічна прання, а рано вранці почуєте, як на сусідської кухні відбивають м’ясо.

Крім того, в бюджетних будинках можуть бути проблеми з установкою лічильників електроенергії, облаштуванням сходових прольотів і власністю на загальні підсобні приміщення, колясочні.

До більшим складнощів можна віднести затягування термінів здачі ЖК і навіть заморожуванням будівництва. Причому, подібні випадки можна спостерігати як на ранніх стадіях зведення будинків, так і коли вони вже готові до введення в експлуатацію.

Неотримання дозволу на підключення до інженерних систем міста через порушення стандартів стає причиною перенесення здачі будинку. А це критично, якщо, наприклад, ви знімаєте житло, поки чекаєте своє. В такому випадку додаткових фінансових витрат не уникнути.

Всі ці нюанси здаються не такими проблематичними, поки не стикаєшся з ними в реальності. Тому краще розуміти, які квадратні метри купуєте. Ми допоможемо вибрати з альтернативних варіантів, адже в новинах нерухомості Києва розповідаємо про стадіях будівництва проектів ЖК і старт продажів, акціях і вигідних пропозиціях, а також даємо іншу корисну інформацію. Якщо ви хочете краще розібратися в ринку, детальні дані точно знадобляться.

Голос Сокальщини на GoogleNews