Поради

Наслідки сидячого способу життя

Більшість людей у сучасному світі звикли спрощувати та облегшувати своє життя: їхати на роботу автомобілем, підійматися ліфтом, а не сходами, сидіти у кафе замість прогулянки, обирати сидячу роботу. Таким чином вона стає менш рухливою та активною, що тягне за собою певні загрози:

  1. Хвороби опорно-рухової системи.
  2. Викривлення хребта, сколіоз.
  3. Підйом артеріального тиску, цукру в крові.
  4. Шкіра та фігура стають в’ялими.
  5. Пришвидшене старіння.
  6. Сонливість та безсоння.
  7. Поганий настрій, дратівливість.
  8. Зниження апетиту.
  9. Зайва вага та ожиріння.

Часто людина не може одразу помітити певні зміни організму, вони

відбуваються досить повільно. Тому лікування починається вже тоді, коли з’явилась серйозна хвороба. Для того, щоб цього уникнути, потрібно дотримуватись певних правил:

  • Більше ходити;
  • Відмовлятись від ліфтів;
  • Під час сидячої роботи розминатись та робити перерви;
  • Робити зарядку кожного ранку;
  • Робити масажі;
  • Займатись спортом!

                                                                                 6347cb5cf3107.jpeg

Проте є люди, яким протипоказані різні фізичні активності, і вони взагалі

відмовляються від будь-яких фізичних навантажень. Звісно, якщо качати прес протипоказано, то не потрібно цього робити. У такому випадку можна більше ходити пішки, робити легку розминку, більше ходити сходами, робити масажі.

До того ж, є багато занять у фітнес центрах, які призначені для тих, хто не може займатись важкою фізичною активністю. Найчастіше це можуть бути групові тренування, наприклад:

  1. Стретчинг. Таке заняття не передбачає важкої фізичної активності, воно більше спрямоване на розтяжку тіла, робить його струнким, підтягнутим та гнучким. Такі тренування пропрацюють м’язи-стабілізатори, які рідко задіяні в  повсякденному житті, покращать кровообіг та обмін речовин.
  2. Пілатес – це комплекс вправ, спрямованих на тренування всіх м’язів тіла, який не передбачає різких рухів. Це тренування корисне тим, що покращується кровообіг, дихання, обмін речовин, постава,  зникає хронічна втома, підтримується скелет та хребет у правильному положенні, збільшується рухливість.
  3. Йога. Таке тренування має статичні пози, тому вона корисна тим людям, які мають протипоказання до занять пілатесом та стретчингом (артроз, грижі, остеохондроз, артрит, хронічні захворювання, тромбози, кровотечі). Заняття йогою не тільки покращать поставу, гнучкість тіла і підвищать рухливість, а ще й покращать увагу, позбавлять від стресу, збільшать енергію й звільнять мозок від негативу.

                             6347cb5d00600.jpeg

Пам’ятайте! Навіть найкраща робота не поверне Вам втраченого здоров’я. Тому дбайте про себе, дотримуйтесь рекомендацій, і тоді Ви уникнете низки захворювань, продовжите собі життя, шкіра буде молодою, а розум чистим. Ми ж знаємо, що рух – це життя!

За допомогу у створенні статті дякуємо фітнес центру ЛІГА у Львові. Тут найкраща атмосфера для тренувань та обладнання преміум рівня. Приєднуйтесь!

Голос Сокальщини на GoogleNews