Поради

Недобудована квартира – теж нерухомість

У Верховну Раду України на розгляд внесено законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав кредиторів об’єктів будівництва”, згідно з яким буде простіше підвищити захист інвесторів житла, що знаходяться на стадії будівництва.

Законопроект пропонує багато поправок, але, мабуть, найважливішою є те, що в країні може бути зменшений ризик появи недобудов. Глава правління ЖК «Київміськбуд» Ігор Кушнір коментує ситуацію.

Новий закон прирівнює квартири, які перебувають на стадії будівництва до таких же об’єктів цивільного права, як звичайна (добудована і введена в експлуатацію) квартира. Нерухомість на стадії зведення буде вноситися до Державного реєстру прав на нерухоме майно. Депутати впевнені, що такі зміни в законодавстві відсіють аферистів і ненадійних забудовників. Державна реєстрація буде обов’язковою до продажу житлової площі. Також закон буде сприяти тому, що забудовнику до початку робіт необхідно буде отримати дозвіл будівництво. Це вбереже покупців від ризику придбати квартиру, яка не має дозвільної документації.

Хто буде перевіряти наявність усіх вимог

Рядовий покупець не може знати, чи всі документи в порядку. Для таких випадків передбачено укладення угоди на первинному ринку через нотаріусів. Договору іпотеки та зміни прав власності також будуть оформлятися державну реєстрацію та нотаріуса. Це убезпечить покупців, оскільки нотаріус не запевнить угоду, з якої можуть виникнути проблеми в подальшому.

Забудовників зобов’яжуть надавати велику кількість даних інвестору про об’єкт нерухомості: дані про вигодоодержувача, земельній ділянці, звіт про хід будівництва, кількості проданих квартир, ціну квадратного метра.

Що змінитися в гіршу сторону

Закон спрямований на виключення проблемного будівництва, але, на жаль, він має слабкі сторони. Наприклад, забудовнику стане складніше вносити зміни в план будівництва під час його здійснення. У процесі зведення багатоповерхівки можуть виникнути «підводні камені» не з вини забудовника. Зміни планування, місць загального користування, площі житла, поверховості та ін. Повинно узгоджуватися з усіма інвесторами (тобто, з усіма майбутніми власниками квартир), а це практично нереально. Спірні питання з інвесторами будуть вирішуватися в суді.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.