Поради

Нове Prozorro — вже з неділі

19 квітня відбудеться запуск оновленої системи державних закупівель Prozorro 2.0. Працюватиме вона за правилами, викладеними у зміненому Законі України «Про державні закупівлі». Нагадаємо, що зміни до Закону були внесені Верховною Радою восени 2019 року з метою покращення ефективності проведення тендерів та зменшення кількості порушень з боку замовників і постачальників.

Нововведення публічних закупівель

Ось декілька основних нововведень Prozorro 2.0:

  1. Знижено порогове значення ціни договору. Тепер реєстрація в прозорро стане обов’язковою для всіх тендерів вартістю від 50 до 200 тис. гривень, і вони називатимуться «спрощеними». Фактично це ті ж самі допорогові закупівлі, які проводяться за коротший строк за участю одного постачальника, але підпадають під дію Закону «Про державні закупівлі».
  2. До 1 січня 2022 року всіх замовників зобов’яжуть відмовитись від тендерних комітетів та ввести нову посаду — Уповноважена особа. Ця людина займатиметься закупівлями, керуючись трудовим договором (контрактом) або розпорядженням замовника, та повністю нестиме відповідальність за свої рішення під час проведення тендеру. В штаті можливо буде тримати кілька уповноважених осіб, за умови, що вони відповідатимуть за різні конкретні процедури.
  3. Постачальнику дозволять впродовж 24 годин виправляти усі невідповідності у тендерній пропозиції, на які вкаже замовник. Це допоможе знизити кількість дискваліфікацій під час проведення тендерів, а також зекономити час та кошти обох сторін.
  4. Система оскарження результатів тендера в Антимонопольному комітеті України стане більш гнучкою та досконалою:

● строк розгляду оскаржень зменшать до 10 робочих днів (з можливістю обґрунтовано продовжити його ще на 20 днів);

● вартість процедури більше не буде чітко визначеною, а залежатиме від бюджету закупівлі та від того, на що скаржиться учасник: на умови чи рішення замовника;

● з’явиться можливість оскаржити навіть скасування аукціону;

● у разі позитивного рішення АМКУ або якщо замовник самостійно усунув зауваження, витрачені на подання скарги кошти будуть повернені;

● замовник буде зобов’язаний виконати рішення комітету, інакше його чекатиме штраф;

● відкликати скаргу буде неможливо. Це допоможе знизити випадки «тендерного тролінгу» — коли поданням скарги учасники тягнули час, щоб тиснути на замовників;

● зёявиться можливість скаржитися шляхом заповнення машинозчитуваних полів — це підвищить шанси на те, що скаргу задовільнять.

5. Державний електронний каталог Prozorro Market стане офіційним інструментом закупівель товарів широкого вжитку (фільтрів, канцтоварів, засобів індивідуального захисту тощо). З часом на прозорро маркет планують консолідовано зібрати усіх постачальників з усіма їхніми пропозиціями. Для кожного з них це буде чудова можливість побачити своїх конкурентів онлайн, визначити оптимальну ціну на свій товар та знайти цікаві пропозиції.

6. Prozorro почне виявляти аномально низькі ціни, щоб зменшити кількість випадків демпінгу. Ціна, запропонована переможцем тендеру, порівнюватиметься з середнім арифметичним цін інших учасників. Якщо різниця складе 30% і більше, переможець буде зобов’язаний надати обґрунтування зазначеної вартості впродовж одного робочого дня. Замовнику ж нададуть право відхиляти таку пропозицію, навіть якщо послідує аргументоване обґрунтування.

Детальніше про всі зміни дізнавайтеся на онлайн-платформі Академії SmartTender. Щомісячно вона випускає вебінари та статті про майбутні принципи роботи Prozorro, нові правила участі в тендері та допомагає учасникам підготуватися до них якнайкраще.65811196

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.