Поради

Офісне крісло зсередини – що потрібно знати про наповнювач для комфорту?

Не секрет, що правильні сучасні меблі здатні на багато що. Завдяки ергономіці, продуманій конструкції, різним регулюванням й анатомічній продуманості ми можемо працювати довгий час без відчуттів дискомфорту і шкоди здоров’ю. У багатьох джерелах даються вказівки, якою має бути оббивка, габарити, матеріали основи та каркаса, але про внутрішню складову найчастіше замовчується. Дізнаємося, яким має бути наповнювач, щоб крісло для комп’ютера прослужило довго та змогло принести максимум користі.

Поролон

Один із найстаріших матеріалів, з яким створювали меблі. Мабуть, ще наші бабусі з дідусями сиділи на стільцях й кріслах із поролоном. Особливих переваг у нього не багато, крім того, що його легко дістати, та й вартість радує. Також можна відзначити високу повітропроникність, але разом з цим короткий термін служби, високий коефіцієнт горючості, швидка втрата форми. Навіть якщо офісний стілець мало використовується або на ньому сидить людина малої ваги, вже найближчим часом матеріал почне кришитися, збиватися.

Пінополіуретан

Є найсучаснішим та універсальним наповнювачем. З ним можна побачити, як крісло з сіткою, так й будь-яку іншу офісну модель. Він, на відміну від поролону, зносостійкий, довговічний, водночас приймає потрібну форму, а потім повертається до колишньої без втрати властивостей. Також вирізняється особливою щільністю, тому навіть за тривалого сидіння в людини не виникає проблем із хребтом. Крім того, він вважається екологічним, гіпоалергенним та гігроскопічним, таким, що не вбирає запахи, але й дорожчим.

 Пружинний блок

Ще дорожче рішення для офісних меблів. Його виготовлення вельми трудомістке, витратне, проте застосування комфортне та довговічне. Зазвичай використовується рідко і в преміальних кріслах для комп’ютера. Здебільшого виробники застосовують його тільки для сидіння, а спинку роблять більш бюджетною.

Синтепон

Основними його перевагами вважається еластичність, гнучкість, пружність, дихаючі властивості. Проте за своєю структурою наповнювач досить тонкий, тому часто його складають шарами. Найчастіше синтепон використовують для поліпшення властивостей поролону.

Дюрафіл

Відмінно пружинить, тримає й повертає колишню форму, витримує навантаження, не викликає алергії, волого- і вогнестійкий. Є нетканим матеріалом та походить від поліестеру. Проте в кріслах його поки що рідко застосовують, хоча багато хто стверджує, що за ним майбутнє.

На що звернути увагу під час вибору?

Незалежно від того, з яким наповнювачем комп’ютерне крісло, при виборі меблів варто також звертати увагу на:

  • щільність у конкретній моделі;
  • жорсткість;
  • маркування виробника;
  • наявність сертифіката якості;
  • кількість шарів;
  • можливість заміни, ремонту.

Висновок

Звісно, зараз перед покупцем відкриваються різні можливості в придбанні крісел, вибираючи між вартістю і якістю, краще знайти «золоту середину». Загалом, пінополіуретан вважається більш якісним і тим, що широко використовується виробниками для створення зручних офісних меблів.

Голос Сокальщини на GoogleNews