Поради

Паливні пелети: що це і в чому особливості

Екологічно чистий і безпечний продукт для опалення приміщень шукають багато власників будинків і комерційних будівель. Вартість газу постійно збільшується, а в багатьох дачні селища газопровід так і не був підведений. Вихід в таких ситуаціях один: знайти твердий тип паливної продукції, який би мав відмінні характеристики, доступну ціну і витрачався економно.

Більшість пелет мають гранулоподобную форму і виготовляються з відходів виробництва. Завдяки цьому вони і вважаються максимально екологічним варіантом палива. До того ж, технологія виробництва не завдає шкоди навколишньому середовищу, а в процесі горіння не виділяються небезпечні для здоров’я людини речовини. Подібне біопаливо найчастіше створюють з деревної тирси та інших відходів деревообробної промисловості.

Купити пелети можна для самих різних цілей. Вони відмінно підходять для опалення дач, заміських будинків і комерційних приміщень. Це біопаливо не вимагає спеціального устаткування: підходять звичайні твердопаливні котли і печі. Як же виглядає процес виробництва такої продукції? Чому вона вважається одним з найбільш екологічних і безпечних варіантів палива? І які види продукту можна придбати?

Процес виготовлення паливних пелет і його особливості

Процес виробництва такої продукції відрізняється в залежності від якості кінцевого продукту і використаного сировини. Але в будь-якому випадку цикл включає три основних етапи, без яких створення пелет неможливо. Етапи такі:

  • Підготовка вихідної сировини. Який би матеріал не був використаний, його необхідно підготувати. Сировина очищають, просушують до рівня вологості в 10-14%. Після цього воно готове до подальшої обробки.
  • Гранулювання. На цьому етапі вихідна сировина проходить етап пресування. Спеціальне оснащення під високим тиском формує гранули. Такого результату можна досягти тільки з використанням гранулятора. Високий тиск видаляє все повітря, сировину міцно з’єднується завдяки виділенню природного речовини, що клеїть.
  • Охолодження. Після того, як продукту надається правильна форма і з нього вилучено повітря, його охолоджують і фасують для подальшого транспортування. З цього моменту його можна використовувати.

Процес просушування – дуже важливий етап. Саме від кількості вологи в кінцевому продукті залежать два головних показника ефективності палива: тривалість горіння і рівень тепловіддачі. Також на час прогорання безпосередньо впливає щільність пелет, тому важливо купувати продукцію перевірених виробників, які використовують якісні гранулятори і преси.

Основні характеристики паливних пелет

Гранульного паливо такого типу вважається кращою заміною тих же дров. Його застосовують не тільки в опаленні житлових приміщень, а й для приготування їжі, розпалювання лазні та інших побутових цілей. Діаметр гранул зазвичай становить близько 6 міліметрів. Розміри можуть відрізнятися в залежності від використаного вихідної сировини.

Головна особливість такого біопалива – це високий рівень теплоти згорання. Якщо дрова дають показник в середньому 1500-2000 ккал / кг, то у пеллет він становить 4000-4200 ккал / кг. Це не тільки велика кількість тепла, а й значна економія ресурсів.

Також варто звернути увагу на показник вологості. Він в два рази вище, ніж у тих же брикетів, але все одно краще, ніж у дров. Якщо найщільніші дубові дрова мають рівень вологи в 20%, то пелетних продукція – не вище 8%. Завдяки цьому вона горить довго і рівномірно, виділяючи велику кількість тепла.

Наостанок варто відзначити, що спресовані сировину після прогорання практично не має залишкових продуктів. Сажа не забиває димохід, тому опалювальні системи не зношуються дуже швидко.

Голос Сокальщини на GoogleNews