Поради

Різновиди і переваги двотавру

Двотавр – це один з найбільш популярних видів металопрокатний продукції в сучасному будівництві. Головним чином, він служить для спорудження основи конструкції, яка є запорукою надійності всієї споруди.

Є два способи виробництва продукції яка має Н-подібний профіль: зварювання і гаряча прокатка. Гарячекатані двутаври виробляються шляхом прокату сталі і додання металевого виробу двотаврової форми. Зварні двотаври виходять завдяки зварюванню трьох окремих плоских елементів, які утворюють полки і стінку двотаврової балки. Кожен метод виробництва має свої переваги і недоліки.

Різновиди гарячекатаної двотаврової балки

За формою перетину, двотаврові балки гарячої прокатки поділяють на дві групи: з паралельними гранями полиць (ГОСТ 26020-83) і з ухилом внутрішніх граней полиць (виробляються по ГОСТам 8239-89). Ви можете замовити будь-який вид двотавру перейшовши за посиланням https://metinvest-smc.com/ru/products/balka-dvutavrovaya/.

Двотаврові балки з паралельними гранями полиць

Ця сталева продукція включає двутаври з такими розмірами:

  • висота двотавру – 100-1000 мм;
  • ширина полиць двотавру – 55-400 мм.

Типи двутавров з паралельними гранями полиць

Для позначення типів двотаврових балок цієї групи використовують букви:

  • «Б» – для нормальних. Такий вид сталевого прокату користується популярністю при зведенні конструкцій з колонами гратчастого типу.
  • «Ш» – для широкополочних, коли ширина полиць двотавру дорівнює його висоті. Найчастіше використовується при зведенні конструкцій з колонами невеликих розмірів.
  • «К» – для колонних двотавров;
  • «Д» – для двотаврових балок додаткової серії.

Двотавр із ухилом внутрішніх граней полиць

Прокат, вироблений по ГОСТ 8239-89, має ухил граней не більше 12%. Точність такої прокатки: звичайна ( «В») і підвищена ( «Б»).

Двотавр спеціального призначення (ГОСТ 19425-74) використовується для:

  • «С» – армування шахтних стволів;
  • «М» – побудови підвісних шляхів.

Загальні характеристики гарячекатаної двотаврової балки

Двотаврові балки гарячої прокатки характеризуються міцністю на стиск і вигин. Застосування цього сталевого прокату в будівництві дозволяє замовнику уникнути зрушень, тріщиноутворення, і усадки будівель. Метод гарячої прокатки це основний спосіб виготовлення двотаврових балок. Це високопродуктивний процес, який дозволяє отримати високу точність розмірів.

Перевагами гарячекатаного двотавра є:

  • монолітність;
  • відсутність швів;
  • дешевизна і простота виробництва.

В результаті, сталева балка має більш високі показники надійності і міцності.

Загальні характеристики зварного двотавра

У деяких випадках, зварена балка є більш вигідним варіантом в порівнянні з її гарячекатаних аналогом. В наш час, ця продукція часто використовується в будівельній сфері: при спорудженні громадських і промислових будівель, житлових будинків, і інфраструктурних об’єктів.

Переваги зварного двотавра:

Можливість отримати балку практично будь-яких розмірів. Можна підібрати балку з потрібною довжиною, висотою стінки і шириною полки. В результаті, замовник платить гроші тільки за те, що дійсно потрібно.
Розширені конструкційні особливості. Згідно з вимогами замовника, зварена двотаврова балка може бути перфорована і мати біметалічний склад, а також виготовлятися з різними полками та фланцевими з’єднаннями, або додатково посилюватиметься ребрами жорсткості.
Невелика вага. Зварений двотавр має досить легку конструкцію, що дозволяє клієнту заощадити кошти при роботах з фундаментом будівлі.

Голос Сокальщини на GoogleNews