
Двотавр – це один з найбільш популярних видів металопрокатний продукції в сучасному будівництві. Головним чином, він служить для спорудження основи конструкції, яка є запорукою надійності всієї споруди.
Є два способи виробництва продукції яка має Н-подібний профіль: зварювання і гаряча прокатка. Гарячекатані двутаври виробляються шляхом прокату сталі і додання металевого виробу двотаврової форми. Зварні двотаври виходять завдяки зварюванню трьох окремих плоских елементів, які утворюють полки і стінку двотаврової балки. Кожен метод виробництва має свої переваги і недоліки.
Різновиди гарячекатаної двотаврової балки
За формою перетину, двотаврові балки гарячої прокатки поділяють на дві групи: з паралельними гранями полиць (ГОСТ 26020-83) і з ухилом внутрішніх граней полиць (виробляються по ГОСТам 8239-89). Ви можете замовити будь-який вид двотавру перейшовши за посиланням https://metinvest-smc.com/ru/products/balka-dvutavrovaya/.
Двотаврові балки з паралельними гранями полиць
Ця сталева продукція включає двутаври з такими розмірами:
- висота двотавру – 100-1000 мм;
- ширина полиць двотавру – 55-400 мм.
Типи двутавров з паралельними гранями полиць
Для позначення типів двотаврових балок цієї групи використовують букви:
- «Б» – для нормальних. Такий вид сталевого прокату користується популярністю при зведенні конструкцій з колонами гратчастого типу.
- «Ш» – для широкополочних, коли ширина полиць двотавру дорівнює його висоті. Найчастіше використовується при зведенні конструкцій з колонами невеликих розмірів.
- «К» – для колонних двотавров;
- «Д» – для двотаврових балок додаткової серії.
Двотавр із ухилом внутрішніх граней полиць
Прокат, вироблений по ГОСТ 8239-89, має ухил граней не більше 12%. Точність такої прокатки: звичайна ( «В») і підвищена ( «Б»).
Двотавр спеціального призначення (ГОСТ 19425-74) використовується для:
- «С» – армування шахтних стволів;
- «М» – побудови підвісних шляхів.
Загальні характеристики гарячекатаної двотаврової балки
Двотаврові балки гарячої прокатки характеризуються міцністю на стиск і вигин. Застосування цього сталевого прокату в будівництві дозволяє замовнику уникнути зрушень, тріщиноутворення, і усадки будівель. Метод гарячої прокатки це основний спосіб виготовлення двотаврових балок. Це високопродуктивний процес, який дозволяє отримати високу точність розмірів.
Перевагами гарячекатаного двотавра є:
- монолітність;
- відсутність швів;
- дешевизна і простота виробництва.
В результаті, сталева балка має більш високі показники надійності і міцності.
Загальні характеристики зварного двотавра
У деяких випадках, зварена балка є більш вигідним варіантом в порівнянні з її гарячекатаних аналогом. В наш час, ця продукція часто використовується в будівельній сфері: при спорудженні громадських і промислових будівель, житлових будинків, і інфраструктурних об’єктів.
Переваги зварного двотавра:
Можливість отримати балку практично будь-яких розмірів. Можна підібрати балку з потрібною довжиною, висотою стінки і шириною полки. В результаті, замовник платить гроші тільки за те, що дійсно потрібно.
Розширені конструкційні особливості. Згідно з вимогами замовника, зварена двотаврова балка може бути перфорована і мати біметалічний склад, а також виготовлятися з різними полками та фланцевими з’єднаннями, або додатково посилюватиметься ребрами жорсткості.
Невелика вага. Зварений двотавр має досить легку конструкцію, що дозволяє клієнту заощадити кошти при роботах з фундаментом будівлі.