Поради

Що потрібно знати про кріплення для сонячних батарей?

Сонячні батареї – це чудова альтернатива промисловій електроенергії у той час, як остання стає все дорожчою. Фотоелектричні елементи ефективно працюють і швидко генерують струм, але для якісної роботи необхідно правильно вибрати кріплення для сонячних батарей, оскільки від надійності останнього залежить цілісність дорогої та складної технічної системи, з якою не поєднується більшість звичайних універсальних кріплень.

Метою нашої статті ми бачимо оповідання про можливі способи кріплення сонячних панелей, що можуть застосовуватися у приватних домоволодіннях.

Матеріали для несучих конструкцій

Самим доступним матеріалом для опор солярних панелей є дерево. Воно дозволяє дешево побудувати малу сонячну електростанцію, але має вагомі недоліки. Так, дереву не вистачає конструкційної жорсткості, воно гниє, деформується в результаті висихання та змін вологості, поганою тримає металеве кріплення, розбухає та потребує складного обслуговування.

Саме тому опорні конструкції сонячних електростанцій рекомендується робити з алюмінієвих труб, кутів, чи сталевого прокату. Такі конструкції відрізняються довговічністю, міцністю, невимогливістю до обслуговування, ремонтоздатністю та придатністю до багаторазового збирання-розбирання. Виготовляються металеві опори на заводі, тож доведеться понести відповідні витрати, щоб їх придбати, але це буде єдиним правильним рішенням.

Місце розташування сонячних акумуляторів

Є три варіанти для розташування сонячних батарей в приватному домоволодінні:

  • На даху – найпоширеніший з усіх. Його перевагою є економія місця на ділянці, а недоліком – необхідність розрахунку витривалості конструкції покрівлі для додаткової ваги, а також незручність обслуговування;
  • На стінах. Він також дозволяє зекономити місце, але не завжди прикрашає фасад. До того ж таке розташування не дозволяє використовувати панелі на повну потужність, адже вертикальна поверхня ефективніше сприймає сонячне світло вранці, ввечері, та взимку, коли сонце низько. Також в умовах щільної забудови важко обрати стіну, на яку б не падала тінь;
  • На землі. Цей варіант дозволяє розвернути наймасштабнішу та найзручнішу в обслуговуванні електростанцію (якщо на це вистачить коштів), розмір якої обмежується хіба що площею ділянки. Але при цьому площа, використана для встановлення панелей, стає непридатною для інших цілей.

Орієнтація

Сонячні панелі мають орієнтуватися на південь, південний захід або південний схід, на них не має падати тінь від близько розташованих дерев та споруд. Рухливі панелі дорожчі, але завдяки можливості зміни орієнтації та нахилу, протягом дня вони ефективніше використовують сонячне світло для генерації електроенергії.

Все, що потрібно для кріплення сонячних панелей, ви знайдете за адресою https://dinmark.com.ua/shop/kriplennja-dlja-montazhu-sonjachnykh-paneley, де вам також допоможуть підібрати необхідний комплект, розрахований на обраний вами спосіб монтажу сонячних батарей та їхню кількість.

Голос Сокальщини на GoogleNews