Поради

Що таке флексітаріанство

Серед великої кількості дієт і різних напрямків в способі харчування особливе місце займає флексітаріанство

У буквальному перекладі термін означає «гнучке вегетаріанство». Це не дієта, а стиль життя, в якому основну частину раціону складають овочі, але є місце і тваринних білків і протеїнів. Більше про флексітаріанстве розповідає блогер Юлія Привалова на сайті https://yaro.ua.

Метод харчування має на увазі позбавлення організму від тваринних білків, продуктів, які проходять будь-який вид обробки, що містять добавки і цукор. Флексітаріанци – це люди, які в основному харчуються здоровою, екологічно чистою їжею, вирощеної в максимально природних умовах. Але якщо хочеться м’яса, його дозволяється додавати в раціон, за умови, що воно органічне (не містить гормонів росту, штучних добавок).

Флексітаріанство відкидає жорсткі обмеження у вживанні будь-яких продуктів. Філософія цього методу полягає в такому правилі: чим більше заборон висуває людина, тим більше зривів йому доведеться пережити. Коли хочеться м’яса – можна з’їсти м’ясо, але вибрати при цьому якісний продукт.

Обмеження в будь-якому вигляді продуктів може негативно позначитися на здоров’ї, адже деякі люди просто не можуть обійтися без тварин беків. Дотримуючись такого способу харчування, Лешко звести вживання м’ясних продуктів до мінімуму.

Раціон харчування флексітаріанца

Спочатку необхідно усвідомити, що прихід до флексітаріанству це не данина моді, а необхідність організму отримувати корисні продукти, і виключати вживання м’яса поступово. У раціоні обов’язково повинна бути:

  • Рослинна їжа: овочі, фрукти, крупи, горіхи, рослинні масла, бобові.
  • Червоне м’ясо. Його рекомендують вживати в помірних порціях не частіше 1-2 рази в тиждень.
  • Риба, морепродукти. Їх можна включати в раціон без обмежень.
  • Молоко і молокопродукти (в перевазі кефір).
  • Чиста вода.

Важливо виключити з раціону фаст-фуд, напівфабрикати, продукти, що містять штучні добавки, велика кількість солі і цукор, алкоголь, газовані напої. Важливо не вживати випічку та солодощі.

Чого чекати від флексітаріанства

В першу чергу варто очікувати поліпшення стану організму і поступового зниження ваги, хоча спосіб харчування не спрямований виключно на схуднення. Покращитися стан серцево-судинної системи, знизитися рівень стресу, покращитися робота ЖКГ. Завдяки флексітаріанству просто підтримувати м’язову масу тіла. Дієта практично не має протипоказань.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.