Поради

Тетріс – згадати 80-ті та 90-ті

З’явившись ще у далеких 80-х, гра тетріс дуже швидко завоювала увагу багатьох людей. Навіть ті, хто був байдужим до ігор, почали цікавитись новинкою. А вже скоро тетріс розійшовся по усьому світу.

І якщо за деякими речами ностальгують, тетріс продовжив своє існування і в сучасному світі. Сьогодні розповідаємо все про гру, яка стала справжньою класикою. А ви можете завітати на сайт https://gamesgo.net/ та сповна насолодитись іграми тетріс у новому оформленні.

Історія виникнення гри

Молодий винахідник та програміст Олексій Пажитнов, схоже, і не підозрював, що його гра захопить весь світ. Він працював у радянському Обчислювальному центрі наук, де працювали над технологіями штучного інтелекту. І, звісно ж, його потрібно було тестувати.

Олексій намагався автоматизувати цей процес та працював над програмою складання фігурок з пентаміно. На такий крок його надихнула головоломка, створена талановитим американським математиком Соломоном Голомбом.

Проте комп’ютери того часу не були такими потужними, як зараз. Тож Олексію довелось писати програму для тетраміно. Він вирішив, що буде цікавіше, якщо фігурки будуть не переміщатись за допомогою мишки, а падати вертикально.

Робота над проектом не була простою. Олексій буквально не виходив із роботи, повністю захопившись розробкою. Першу версію культової гри було створено на мові програмування паскаль: тоді вона була досить популярною.

У 1984 Пажитнов показав результати своєї праці співробітникам центру. Колегам сподобалась проста та водночас захоплива гра. Згодом вона стала популярною і серед студентів вузів.

Згодом винахідник задумався над тим, щоб продати гру. Але для цього її потрібно було удосконалити та перенести на РС-комп’ютери. Тоді ще не було носіїв, які допомогли б зробити це швидко. Крім того, сам Пажитнов не мав досвіду роботи з РС. Та йому і тут посміхнулась удача. В Обчислювальному центрі проходив навчання  юний 16-річний геній Вадим Герасимов.

Їм довелось немало попрацювати над удосконаленням тетрісу. Та саме завдяки спільним зусиллям у гри з’явився кольоровий візуал та звук. І дуже швидко тетріс став відомий у всьому світі. З часом з’явились кишенькові версії, які пам’ятаємо і ми.

На жаль, не обійшлось і без неочікуваних і неприємних сюрпризів. Олексій був талановитим винахідником, але зовсім нічого не знав про авторське право та не розбирався у юридичних питаннях. За однією із версій, бізнесмен Роберт Стейн вкрав ідею Пажитнова та продав її компанії Microsoft, а Пажитнов у той же час -Nintendo. І лише через деякий час вдалось розібратись із ситуацією.

Нині тетріс – культова гра, яка продовжує завойовувати серця нових поколінь. Можна зустріти безліч версій та форматів на будь-який смак.

Цікаві факти про гру

Підготували для вас декілька захопливих фактів про тетріс.

  1. Спочатку всі права належали Обчислювальному центру, тож Олексій не міг продати гру та отримати за неї хоч якісь кошти.
  2. Вчений і сам не очікував, що його дитяче хобі колись переросте у такий популярний винахід.
  3. Олексій Пажитнов володіє компанією The Tetris Company та через неї має можливість отримувати відсотки з продажу ігор та сувенірів. До того він не заробив на грі жодої копійки.
  4. У Японії було продано понад 2 млн екземплярів гри.
  5. А всього у світі продали понад 500 млн копій.
  6. Учені провели досліди і дійшли висновку, що гра у тетріс ще й корисна: вона потовщує кору головного мозку та сприяє підвищенню ефективності розумових робіт.
  7. Навіть космонавти брали із собою в експедицію кишенькові консолі із знамениою грою.
  8. Тетріс включили до колекції видатних прикладів сучасного мистецтва у Нью-йоркському музеї.
  9. Завдяки шаленій популярності гра часто згадується у масовій культурі: наприклад, у мультсеріалах “Сімпсони” та “Футурама”.
  10. Існує навіть так званий синдром Тетрісу. Правда, виникне він лише, якщо надто захопитись та переграти у гру.

Що таке тетріс-терапія

Так, виявляється, існує і така. Вчен провели ряд досліджень та прийшли до висновку, що у деяких випадках використання такої терапії є цілком доцільним.

  • допомагає розвивати концентрацію уваги;
  • гру використовують, щоб допомогти вийти із шоку людям, які пережили аварію;
  • також вчені проводили експеримент, у якому прийняли участь пацієнти із шкідливими звичками. Було доведено, що коротка партія у тетріс допомагає знизити цю тягу.
  • Амбіліопія або синдром лінивого ока – частий діагноз багатьох людей у сучасному світі. Постійні навантаження на зір негативно діють на його здоров’я. Вчені довели, що гра в тетріс допомагає задіювати “ліниве” око та змушувати його працювати.

Кращі ігри тетріс

Тетріс – культова гра, яка за ці роки обросла чималою кількістю версій. Пропонуємо вам найбільш цікаві з них. І хоч дизайн різний, правила все одно незмінні.

Складаємо фігури тетріс. Яскрава та мила гра, яка сподобається і дітям, і дорослим. Потрібно зібрати фігури із різних блоків, які ще й слідкують за тобою.

Блоки з елементів. Цей варіант вразить приємною візуальною частиною.

Обдури смерть. Захоплива варіація класичної гри. Щоб бути молодим, дідусь має дстатись до флакону із зіллям на іншому боці прірви.

Фруктовий тетріс: 4 в ряд. Правильно складайте яскраві фрукти – та вигравайте!

Оригінальний тетріс онлайн. Коли безліч версій – оригінал завжди один. Якщо вже встигли насолодитись іншими варіантами, пропонуємо повернутись до класики.

Голос Сокальщини на GoogleNews