Головна / Поради / Цвіль у лазні: що робити

Цвіль у лазні: що робити

Баня має величезну користь для здоров’я – але тільки якщо грамотно облаштована, і паритися ви будете за всіма правилами. У різних типах саун, бань підтримується різний температурний режим, певний рівень вологості. Висока вологість – норма, але вона робить негативний вплив на матеріали обробки. При недостатній або неправильної вентиляції може з’являтися грибок. Розповімо, як позбутися від цвілі в лазні і запобігти її появу в майбутньому.

Фактори, які порушують мікроклімат в лазні

Непродуктивна, неправильна вентиляція викликає утворення застійних зон, скупчення вогкості на певних ділянках. Підсумок завжди один – грибок і цвіль на дерев’яній обробці, стінах. Непрофесійно спроектована конструкція, відсутність грамотної гідроізоляції, утеплювача теж можуть призводити до негативних наслідків. Підлоги надмірно охолоджуються, утворюється конденсат. У приміщеннях стає дуже сиро.

Цвіль з’являється в результаті тривалої некоректної роботи механічної вентиляції. Якщо повітряні маси не циркулювали, а віддушини були закриті, вогкість виникне в будь-якому випадку. Слідом за нею починаються і інші неприємні наслідки (характерний запах, загроза здоров’ю). Мікроклімат потрібно контролювати, в тому числі тоді, коли лазня тимчасово простоює.

Що робити

Найпростіший варіант – купити осушувачі повітря для басейну і передбанника. Зупиніться на приладі з вбудованим гігрометром – він ефективно регулює рівень вологи. Гігрометр постійно вимірює поточні показники і дає осушувачу сигнал про початок осушення повітря або припинення роботи. Налаштування програмовані, ви можете виставляти будь-які оптимальні для себе значення. У парильні осушувач встановлювати не можна.

Оцініть стан системи вентиляції, якщо необхідно, займіться її модернізацією. Коли природної вентиляції недостатньо, облаштовують механічну. Такі системи непогано справляються із завданням оптимізації рівня вологості в приміщеннях, але все одно не гарантують 100% результат (краще буде замовити осушувач).

Також рекомендовано регулярно відкривати двері, заслінки, провітрювати всі приміщення в лазні після використання. Повного висихання чекати довго, в зимовий час це просто не має сенсу. Зроблені в покупку осушувачів і облаштування системи вентиляції вкладення швидко окупаються. Зі спеціалізованим обладнанням ризиків виникнення цвілі практично немає.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

eighteen − nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!