Поради

Цвіль у лазні: що робити

Баня має величезну користь для здоров’я – але тільки якщо грамотно облаштована, і паритися ви будете за всіма правилами. У різних типах саун, бань підтримується різний температурний режим, певний рівень вологості. Висока вологість – норма, але вона робить негативний вплив на матеріали обробки. При недостатній або неправильної вентиляції може з’являтися грибок. Розповімо, як позбутися від цвілі в лазні і запобігти її появу в майбутньому.

Фактори, які порушують мікроклімат в лазні

Непродуктивна, неправильна вентиляція викликає утворення застійних зон, скупчення вогкості на певних ділянках. Підсумок завжди один – грибок і цвіль на дерев’яній обробці, стінах. Непрофесійно спроектована конструкція, відсутність грамотної гідроізоляції, утеплювача теж можуть призводити до негативних наслідків. Підлоги надмірно охолоджуються, утворюється конденсат. У приміщеннях стає дуже сиро.

Цвіль з’являється в результаті тривалої некоректної роботи механічної вентиляції. Якщо повітряні маси не циркулювали, а віддушини були закриті, вогкість виникне в будь-якому випадку. Слідом за нею починаються і інші неприємні наслідки (характерний запах, загроза здоров’ю). Мікроклімат потрібно контролювати, в тому числі тоді, коли лазня тимчасово простоює.

Що робити

Найпростіший варіант – купити осушувачі повітря для басейну і передбанника. Зупиніться на приладі з вбудованим гігрометром – він ефективно регулює рівень вологи. Гігрометр постійно вимірює поточні показники і дає осушувачу сигнал про початок осушення повітря або припинення роботи. Налаштування програмовані, ви можете виставляти будь-які оптимальні для себе значення. У парильні осушувач встановлювати не можна.

Оцініть стан системи вентиляції, якщо необхідно, займіться її модернізацією. Коли природної вентиляції недостатньо, облаштовують механічну. Такі системи непогано справляються із завданням оптимізації рівня вологості в приміщеннях, але все одно не гарантують 100% результат (краще буде замовити осушувач).

Також рекомендовано регулярно відкривати двері, заслінки, провітрювати всі приміщення в лазні після використання. Повного висихання чекати довго, в зимовий час це просто не має сенсу. Зроблені в покупку осушувачів і облаштування системи вентиляції вкладення швидко окупаються. Зі спеціалізованим обладнанням ризиків виникнення цвілі практично немає.

Голос Сокальщини на GoogleNews