Поради

Umowa zlecenia: що потрібно знати кожному

Умова злеценя – це цивільно-правова форма трудового контракту, яку укладають між роботодавцем і здобувачем. Складається документ на вказаний обсяг роботи або часовий інтервал. Він ніяк не регулюється законодавством, відповідно, всі інші умови потрібно прописувати в ньому безпосередньо.

Цей вид договору має більше альтернатив, в порівнянні з умів про праце, він набагато краще для здобувача, так як захищає інтереси його. Роботодавці часто вибирають саме Умова зліценія для укладення.

Яка різниця між Умова зліценія і Умова про праце?

Тут можна виділити два основні критерії:

  • Умова про праце – це єдиний вид трудового договору, який підпорядковується все трудовому кодексу і найбільше захищає права здобувачів. Не потребує детального опису умов праці, тому що вони прописані в законодавстві.
  • Всі інші договори, включаючи Умова зліценія. Їх ще називають цивільно-правовими формами договорів. Вони не підкоряються трудовому законодавству і діють тільки на підставі цивільного кодексу.

Чому наймачі вибирають умів зліценія?

З’являється можливість коригувати договір, і не завжди в бік працівника. Претендентові за договором оплачують нічні, робочі зміни у вихідні і свята по домовленості між сторонами (вони можуть як збігатися, так і навпаки). Це відноситься і до відпустки, вихідних і до решти.

Umowa zlecenia дає можливість оплачувати деякі соціальні внески державі, що може виглядати більш привабливим для здобувача і зменшити різницю в зарплаті брутто і нетто, так як збільшує суму на руки.

Які пріоритети і мінуси цього договору?

З плюсів варто виділити:

  1. Можна збільшити розмір оплати праці
  2. Дозволяється домовлятися про кількість робочих годин
  3. Можливість швидко коригувати договір за взаємною згодою сторін
  4. Легко розірвати Умова Злеценія.

мінуси:

  • Зменшуються соціальні послуги
  • не регулюється оплата додаткової роботи і нічних змін
  • не оплачують відпустки, простої, відрядження, якщо вони не вказані в контракті.

За яких умов здобувач може працювати по умів зліценія?

Цей договір вважається дозволеною формою для фіксації трудових відносин. Якщо умови його підписання не забороняють підписувати умів злеценія, то вона визнається всіма наглядовими органами, і може бути підставою для подальшої легалізації і отримання карти побиту по роботі.

Простими словами, здобувач має повне право в будь-якому випадку укладати з наймачем договір, якщо на те немає законодавчих заборон.

Джерело: Європа Сервіс

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.