Поради

Велосипеди BMX: як з’явилися і які бувають?

Всі велосипеди BMX призначені для екстремального катання на вулицях і в облаштованих парках, а також для виконання трюків на землі і в повітрі. Конструкція байків розрахована на великі навантаження. Монолітна рама і вилка без амортизації забезпечують потрібну жорсткість. Найпоширенішими є моделі з 20-дюймовими колесами. Трансмісія передбачає наявність лише однієї швидкості. У цій статті ми дізнаємося, як з’явилися перші велосипеди BMX, а також поговоримо про відмінні особливості п’яти існуючих стилів катання.

РЕЙС

На початку 70-х років в США діти мотокроссеров почали обкатувати деякі ділянки мотоциклетних трас на великах. Пізніше вони займалися цим на побудованих самостійно трасах і навіть змагалися між собою. Таке проведення часу зацікавило дорослих. Незабаром це заняття стало самостійним видом спорту.

Рейсові змагання проходять на прямих ділянках з трамплінами та ритм-секціями, з’єднаних віражами. На старті знаходиться разгонка, висота якої становить кілька метрів. Швидкість підтримується за рахунок активної роботи ногами і «прокачування» траси. Кількість учасників – до восьми чоловік. Перемагає той, хто приходить на фініш першим.

Легкі та жорсткі рейсові велосипеди BMX дозволяють добре «прокачувати» трасу. Рама байка карбонова або алюмінієва, низька, з подовженою колісною базою. Вилки і елементи трансмісії теж виробляють з вуглеволокна або алюмінієвих сплавів. Передбачається задній гальмо. На таких велосипедах найчастіше катаються в контактних туфлях, які встёгіваются в педалі. Така система надійно фіксує ноги, що покращує контроль над байком і дозволяє не тільки натискати на педаль, але і підтягувати її вгору.

дерт

У 80-х група рейсеров, яким особливо подобалися стрибки на трамплінах, вирішила відмовитися від гонок з ритм-секціями та стала відпрацьовувати тільки цей трюкових елемент. Стрибати по прямій теж незабаром набридло, тому увага стали акцентувати на виконання різноманітних трюків під час польоту. Для дёрта виготовляється спеціальна фігура з землі або з дерева. Трамплін може бути один, але на змаганнях найчастіше їх ставлять кілька поспіль. Стрибок оцінюють по висоті і чистоті приземлення. Особлива увага приділяється фігурам, виконаним в повітрі.

У дерт-джампінгу вітаються міцні і міцні велосипеди BMX. Для виготовлення рами, керма та розетки живлення хромомолібденовая сталь. Колеса найчастіше взуті в агресивну гуму. Це допомагає гасити удари в момент контакту з землею і сприяє кращому контролю над байком. Наявність гальмівної системи необов’язково.

ПАРК

У період посухи 1976 року в Каліфорнії багато скейтери використовували приватні басейни для катання. Цьому сприяли плавні вигини стінок. Пізніше схожі фігури з’явилися в парках і незабаром стали популярні і серед BMX райдерів. На змаганнях враховуються чистота трюків і амплітуда їх виконання. За використання великого числа паркових фігур нараховуються додаткові бали.

Паркові велосипеди BMX схожі на дёртовие велосипеди, але більш легкі і верткі. Колісна база коротше. Часто відсутня гальмівна система. Використовується полегшена гума з хорошим накатом.

СТРИТ

Все почалося з винаходу «банні-хопу» (відрив обох коліс під час стрибка). Згодом кількість трюкових елементів значно зросла. Їх виконували з використанням ландшафту міста і різних архітектурних будівель. Сьогодні змагання в цій дисципліні проводять на штучно створених «стріт-секціях», які імітують елементи будівель. Вважається, що стріт – це не скільки спорт, скільки стиль життя.

Конструкція стрітового байка зобов’язана витримувати навантаження під час приземлень після стрибків з великої висоти. Для їзди задом наперед встановлюються задні втулки-фрікостери. Також передбачені пеги для ковзання по гранях. Найчастіше відсутні гальма. Покришки повинні бути зроблені з товстої зносостійкої гуми.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.