Поради

Все, що потрібно знати про установку формувача ясен

У разі втрати зубів ясенні і кісткові тканини можуть піддаватися руйнуванню. Це стане серйозною перешкодою для імплантації. У таких ситуаціях стоматологи рекомендують установку формувача ясен. Так називається тимчасовий абатмент.

Його вживлення необхідно при плануванні імплантації будь-якого характеру. За допомогою такого пристрою створюється десневая манжетка. Абатмент допомагає щелепним тканинам прийняти заміну втраченого зуба. Десна знову знаходить обсяг. Перед імплантацією тимчасову конструкцію видаляють, а на її місце встановлюють штучний зуб.

Існує кілька протипоказань, при яких формувачі ясна не використовуються. Серед них:

  • запалення в ротовій порожнині;
  • вагітність;
  • онкологічні захворювання;
  • туберкульоз;
  • вірусні захворювання;
  • діабет 1-го типу;
  • підвищена температура;
  • анатомічні дефекти будови щелепи.

Про можливі протипоказання вам повинен повідомити стоматолог за підсумками первинного огляду і результатів аналізів.

Пристрій формувача ясен

Тимчасовий абатмент являє собою металевий штифт, виготовлений з цирконію або титану. Ці матеріали відрізняються гіпоалергенність. Пристрій нагадує гвинт з циліндричною верхівкою.

При установці формувача всередину штифта вводиться гвинт з відповідною голівкою. Незабаром на місці абатмента утворюються лунка і десневая манжета. Коли м’які тканини починають щільно замикатися на стінках штифта, настає слушний час для установки імпланта.

Етапи установки тимчасового абатмента

Процедура установки тимчасового штифта – перший етап перед імплантацією. Перед нею здійснюються лише лікування зубів, щоб уникнути занесення інфекції у відкриту рану і видалення залишків зламався або разрушившегося зуба. Освіта ясенний манжетки займає від кількох місяців до півроку. У кожному конкретному випадку цей термін індивідуальний і залежить від стану кісткових тканин і слизової оболонки ротової порожнини.

Спочатку в щелепу імплантується металевий корінь, а через деякий час на нього встановлюється сам формувач. Молодим пацієнтам рекомендують проводити операцію за один візит, так як ясенні і кісткові тканини в їхньому віці набагато міцніше, ніж у зрілому.

Процедура здійснюється під впливом анестезії. Лікар розсікає м’які тканини і встановлює абатмент. У деяких випадках потрібно накладення швів, що забезпечує швидке загоєння.

Відновлення тканин після установки формувача ясен

Кілька годин після операції пацієнтові заборонено пити і приймати їжу, щоб виключити ризики потрапляння інфекції у відкриту рану. Лікарі рекомендують відповідне знеболююче для зняття дискомфорту під час процедури.

Протягом 2 діб не рекомендується курити, щоб виключити можливість розбіжності швів і відторгнення штифта. Заборонено відвідування сауни і лазні, а також фізичні навантаження.

У перші дні після процедури варто віддати перевагу м’якою і рідкої їжі кімнатної температури. Виключено вживання продуктів, які можуть спровокувати випадання штифта. Допустимі полоскання трав’яними відварами, «Мірамістином» і «хлоргексидину». Чищення зубів після установки формувача ясен слід проводити з максимальною обережністю, використовуючи спеціалізовані пасту і щітку.

Джерело: сайт dentalart.ua

315596184
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.