У разі втрати зубів ясенні і кісткові тканини можуть піддаватися руйнуванню. Це стане серйозною перешкодою для імплантації. У таких ситуаціях стоматологи рекомендують установку формувача ясен. Так називається тимчасовий абатмент.
Його вживлення необхідно при плануванні імплантації будь-якого характеру. За допомогою такого пристрою створюється десневая манжетка. Абатмент допомагає щелепним тканинам прийняти заміну втраченого зуба. Десна знову знаходить обсяг. Перед імплантацією тимчасову конструкцію видаляють, а на її місце встановлюють штучний зуб.
Існує кілька протипоказань, при яких формувачі ясна не використовуються. Серед них:
- запалення в ротовій порожнині;
- вагітність;
- онкологічні захворювання;
- туберкульоз;
- вірусні захворювання;
- діабет 1-го типу;
- підвищена температура;
- анатомічні дефекти будови щелепи.
Про можливі протипоказання вам повинен повідомити стоматолог за підсумками первинного огляду і результатів аналізів.
Пристрій формувача ясен
Тимчасовий абатмент являє собою металевий штифт, виготовлений з цирконію або титану. Ці матеріали відрізняються гіпоалергенність. Пристрій нагадує гвинт з циліндричною верхівкою.
При установці формувача всередину штифта вводиться гвинт з відповідною голівкою. Незабаром на місці абатмента утворюються лунка і десневая манжета. Коли м’які тканини починають щільно замикатися на стінках штифта, настає слушний час для установки імпланта.
Етапи установки тимчасового абатмента
Процедура установки тимчасового штифта – перший етап перед імплантацією. Перед нею здійснюються лише лікування зубів, щоб уникнути занесення інфекції у відкриту рану і видалення залишків зламався або разрушившегося зуба. Освіта ясенний манжетки займає від кількох місяців до півроку. У кожному конкретному випадку цей термін індивідуальний і залежить від стану кісткових тканин і слизової оболонки ротової порожнини.
Спочатку в щелепу імплантується металевий корінь, а через деякий час на нього встановлюється сам формувач. Молодим пацієнтам рекомендують проводити операцію за один візит, так як ясенні і кісткові тканини в їхньому віці набагато міцніше, ніж у зрілому.
Процедура здійснюється під впливом анестезії. Лікар розсікає м’які тканини і встановлює абатмент. У деяких випадках потрібно накладення швів, що забезпечує швидке загоєння.
Відновлення тканин після установки формувача ясен
Кілька годин після операції пацієнтові заборонено пити і приймати їжу, щоб виключити ризики потрапляння інфекції у відкриту рану. Лікарі рекомендують відповідне знеболююче для зняття дискомфорту під час процедури.
Протягом 2 діб не рекомендується курити, щоб виключити можливість розбіжності швів і відторгнення штифта. Заборонено відвідування сауни і лазні, а також фізичні навантаження.
У перші дні після процедури варто віддати перевагу м’якою і рідкої їжі кімнатної температури. Виключено вживання продуктів, які можуть спровокувати випадання штифта. Допустимі полоскання трав’яними відварами, «Мірамістином» і «хлоргексидину». Чищення зубів після установки формувача ясен слід проводити з максимальною обережністю, використовуючи спеціалізовані пасту і щітку.
Джерело: сайт dentalart.ua