Поради

Виставка новорічних прикрас в Харківській області

Перед Новим роком усі готуються до свята, наряджаючи ялинку та прикрашають будинки. Новорічні іграшки та прикраси як сьогодні, так і в минулому завжди символізують наближення свята. Кожне покоління українців прикрашали свої будинки, незалежно від року та періоду. Так, і в минулому столітті люди виготовляли новорічні прикраси.

Якщо переглянути новини Харкова https://2day.kh.ua/, можна побачити, що й харківські музеї теж вирішили відповідати настроям людей та відкрили новорічну виставку новорічних прикрас усіх часів.  Цього року два музеї представили виставки присвячені новорічним святам та новорічним прикрасам. Якщо Ви хочете побачити, як виглядали автентичні прикраси до Нового року минулого століття, можете відвідати такі музеї:

  • Харківський художній музей;
  • Краєзнавчий музей у місті Лозове.

Виставка Харківського художнього музею

Одна з таких виставок, що представляє Харківський художній музей має назву «Старі казки Нового року». Саме тут представлені найрізноманітніші іграшки на ялинку, прикраси, костюм нового року та багато іншого починаючи з 30-их років 20 століття. Тут можна побачити вироби з картону, вироби зі скла, прикраси часів довоєнної Німеччини та СРСР. Ще в минулому столітті були популярними прикраси з вати та бонбонєрки Діда Мороза та Снігурочки. Для виставки, ці прикраси новорічної тематики представила співробітниця Харківського художнього музею Вікторія Кацай. Це її особиста колекція, яку вона збирала багато років. Вона пишається старовинними прикраси, що крізь століття зберегли свій вигляд та можуть і надалі передавати новорічний настрій, ще з минулого століття. Жителі Харкова можуть побачити, як святкували новорічні свята жителі Харківщини ще в післявоєнні часи.

Виставка краєзнавчого музею міста Лозова

У місті Лозове, до виставки в краєзнавчому музеї готувались усі містяни. Кожен, хто мав новорічні прикраси з минулого століття з радістю ділились ними з музеєм. Тому за участі активним містян було зібрано цілу колекцію експонатів, що зібрала найрізноманітніші прикраси. Юні жителі міста могли побачити, як саме прикрашали свої будинки в середині ХХ століття. Найбільше в музеї Лозова зібрали прикрас, виготовлених з вати. В середині ХХ століття це був один з найдоступніших матеріалів, для створення прикрас. Вироби зі стіклярусу могли дозволити собі лише багаті люди, а от новорічні прикраси із богемського скла взагалі були розкішшю.

Джерело – новости Харькова

Голос Сокальщини на GoogleNews