Навіщо купувати свій килимок для йоги? Як правило, йога студія набуває килимки для своїх учнів.
Це полегшує життя – не треба купувати і носити свій йога мат, але при цьому виникає ситуація, коли порушуються правило особистої гігієни. Ваші обличчя і голова можуть розташуватися там, де попередній учень ставив свої ноги.
В першу чергу, власний килимок – це дотримання правил гігієни. Так само його наявність дозволить Вам тренуватися вдома в будь-який час, навіть якщо у Вас немає часу відвідати спортивний зал. Йога мат захистить Ваші коліна, лікті, спину і голову від травмуючого зіткнення з поверхнею підлоги, захистить від холоду статі. Килимки мають хороше зчеплення з поверхнею при виконанні вправ – це позбавляє від ковзання і робить даний вид спорту менш травматичним. Так само хотілося б згадати про ще одну важливу функцію – водовідштовхувальну. Спеціальний матеріал, з якого виготовлений килимок для фітнесу, дозволяє уникнути вбирання вологи поту, тим самим забезпечує збереження від розвитку грибка всередині пористих матеріалів.
Щоб ваш килимок для тренувань завжди був чистим і свіжим необхідно виконувати ряд таких вказівок:
- Намагайтеся не підпускати кішок і собак до килимка. Як правило, вони люблять точити нігті. Це негативно позначається на структурі і може привести до швидкого зносу
- Найкраще тримайте килимок складеним в рулон лицьовою стороною всередину. Це дозволить уникнути загинання країв.
- Якщо килимок зроблений з ПВХ – тоді не слід його прати в пральній машинці. Це також порушить структуру, що призведе до швидкого зносу
- Намагайтеся після тренування протирати свій особистий килимок розчином. Його можна виготовити самостійно, якщо взяти 50мл води, 25мл оцту і кілька крапель олії лаванди і м’яти. Розпорошите дану рідину і почекайте 2-3 хвилини. Після видаліть залишки рідини.
Так само це відмінний спосіб, якщо забули свій йога-килимок дому та змушені займатися на громадському. Це дозволить Вам знезаразити його на час тренування, але не кращий варіант для постійних практик.
Існує ще один спосіб чистки: помістіть у ванній, намочіть його і нанесіть мильний шар щіткою. Після змийте піну, відіжміть і повісьте сушити, але варто уникати батареї.
Якщо килимок зроблений з ПВХ матеріалу, то не слід вичавлювати його сильно. Це може пошкодити структуру і вже через пару місяців його доведеться викинути. Покладіть сухий махровий рушник зверху на килимок і скрутіть разом на кілька хвилин. Рушник швидко вбере вологу. Не використовуйте примусову сушку в машинці і ховайте килимок від прямих сонячних променів. Ці чинники так само негативно позначаються на якості.
Якщо у Вас матерчатий килимок – то його прати можна на делікатному режимі в пральній машині з прохолодною водою. До таких коврикам можна віднести лляні, бавовняні і з джуту. Найкращий спосіб їх просушити – повісити на вулиці на свіжому повітрі.