Поради

Як обрати найкращий університет в Словаччині: поради від місцевих студентів

В першу чергу, будь-якому абітурієнту потрібно визначитися, чи хоче він вчитися вдома, в Україні, чи хоче отримати освіту за кордоном. Якщо вибір зупинився на другому, необхідно обрати країну та університет. Словаччина за останні роки стала одним із найпопулярніших і доступних варіантів для іноземних студентів. Там досить велика кількість вищих навчальних закладів і спочатку можна розгубитися. Тому нижче читайте поради, які допоможуть зробити правильний вибір.

Найкращий вибір – звернутися до професіоналів за допомогою

Звичайно, можна самостійно вивчити списки та рейтинги університетів, але далеко не завжди вони показують всю інформацію. Адже для будь-якого студента з іншої країни важлива не лише велика кількість викладачів з високими титулами, а й ставлення до іноземців, наявність гуртожитку, освітньої програми тощо. Якщо абітурієнт зацікавлений у професійній консультації та супроводі, то можна вдатися до допомоги фірм та агентств. Вибрати їх теж не так просто, тому що через високий попит на ці послуги, з’являється безліч недобросовісних компаній. Рекомендуємо розглянути програму Free Student, яка вже 8 років працює зі студентами з України.

Основне питання: як обрати університет в Словаччині, щоб не помилитись? Перша та головна порада буде такою: університет варто обирати обов’язково державний. Це пов’язано з тим, що тільки вони дають можливість здобути повну вищу освіту безкоштовно якщо вибрати навчання словацькою. Плюс якість освіти буде іншою. Так, приватні навчальні заклади пропонують, наприклад, індивідуальний графік навчання або навіть навчання виключно онлайн, але, з іншого боку, саме дипломи державних університетів визнаються фактично у всіх країнах світу.

 

Найбільш популярні університети

Насамперед варто розуміти, що всі університети Словаччини дають якісну освіту, оскільки країна перебуває у Болонському процесі. Це означає, що основа навчальних програм Словаччини та ще сорока семи країн знаходяться на одному рівні.

Серед іноземних абітурієнтів (у тому числі й українців) найпопулярніші університети Словаччини – Технічний університет у Кошиці, Прешівський університет у Прешові, Університет Коменського у Братиславі, Католицький університет у Ружомбреку, Університет Шафарика у Кошиці та Університет Костянтина Філософа у Нітрі.

Саме туди вступає більшість абітурієнтів. Це пов’язано з цікавими спеціальностями, хорошими та сучасними освітніми програмами, наявністю гуртожитків (що важливо для іноземців). Варто знати, що кожен університет і навіть кожна спеціальність мають різні умови для вступу. Десь зараховують усіх студентів, десь дивляться на середній бал, у деяких хочуть надання сертифікату, де буде вказано рівень знання словацької мови, а для вступу на деякі спеціальності необхідно скласти додаткові іспити, які найчастіше проходять у вигляді тестів. Такі моменти також варто враховувати при виборі навчального закладу, оскільки не завжди абітурієнти готові до додаткового стресу. Хоча варто зазначити, що вступні іспити у Словаччині є досить простими, якщо приділити на їх підготовку трохи часу та вивчити необхідний матеріал.

 

Поради від місцевих студентів

Для того, щоб дізнатися про думки самих студентів, ми попросили їх поділитися своїми враженнями. Опитування було проведено як серед словаків, так і серед українців, які вже навчаються у словацьких університетах та можуть розповісти про навчання у конкретному університеті на своєму особистому прикладі.

 

Juraj, студент 3 курсу Католицького університету в Ружомберку

Незважаючи на те, що в місті де я жив, до вступу є свій вищий навчальний заклад, я обрав саме Католицький університет, тому що мені близька його філософія та ставлення до студентів. Тут усе побудовано на взаємоповазі, допомозі та розумінні. Завдяки відносно невеликій кількості студентів, викладачі знають усіх своїх студентів в обличчя, тому атмосфера досить тепла і дружня. Крім того, тут гарний рівень освіти, є велика та простора бібліотека, а також комфортабельні гуртожитки.

 

Регіна, студентка 1 курсу Прешівського університету у Прешові

Коли я обирала, куди вступати, то розуміла, що треба шукати щось із гуманітарного спрямування. Університетів було багато, але я зупинилася саме на UNIPO і вважаю, що зробила правильний вибір. Тут навчається багато студентів з України, тож адаптація пройшла досить легко. У самому навчанні та в університеті мені подобається багато чого. По-перше, цікаві предмети, де нас не змушують вивчати багато теорії. По-друге, незважаючи на те, що предметів досить багато, в нас зручно складений розклад. Крім того, гуртожиток знаходиться зовсім поряд із університетом і це дуже зручно.

 

Peter, студент 2 курсу Університету Коменського у Братиславі:

 Я навчаюсь на одній із спеціальностей за напрямом “інформатика”. Вчитися досить важко, але цікаво. Навчальний заклад я вибирав досить довго, але потім все ж таки зупинився на Університеті Коменського, незважаючи на те, що я народився і виріс в іншому місті.

Мені подобається в університеті все: від наукової складової (участь у конференціях, багато практичних завдань, компетентні викладачі) до комфортних аудиторій, зон відпочинку та самого процесу навчання.

Голос Сокальщини на GoogleNews