Головна / Поради / Як почати бігати вранці

Як почати бігати вранці

Є одна чудова в своїй простоті думку сучасних легкоатлетів: «Щоб почати бігати, потрібно вийти і побігти». Вона, звичайно, проста, як і все геніальне. Але скільки чудових спортивних починань розсипалося про всякі «але». Хоча дивно, адже сьогодні для бігунів всі умови – доріжки, стадіони, портативні навушники, фітнес-трекери, спеціалізований одяг, взуття. Бери та біжи до світлого майбутнього.

Починаємо все правильно

В першу чергу визначитеся, навіщо це вам. Для чого ви біжите або від чого – від проблем, від зайвої ваги, для душі, за компанію або для свого першого напівмарафону. Визначившись з чіткою метою, ви покладете початок для її досягнення. До того ж, це допоможе зрозуміти, наскільки вам необхідна професійна допомога тренера. Справедливості заради потрібно відзначити, що хоч одну консультацію зі спортсменом вам не завадить провести з принципу «Не нашкодь». Але якщо ви вирішили просто бігти, тому що рух – життя, то з грамотним підходом ви впораєтеся самі.

Другий важливий момент – не знущайтеся над собою. Вибачте собі свою слабкість. Багато хто після однієї-двох тренувань здаються, оскільки їм важко, дихання збивається, швидкість бігу швидко падає, а в кінці пробіжки і зовсім болять коліна. Пам’ятайте, що ви – не марафонець, хоча і у них болять коліна частіше вашого. Вам необхідно знайти свій оптимальний розмірений ритм.

Обов’язково підберіть якісний одяг і взуттям. Не потрібно нехтувати цим чинником, оскільки через дискомфорту найчастіше люди і відмовляються від пробіжок. Але це не з вашим стопами і терморегуляцією щось не так, це ви підібрали неякісний «наряд». Для такого проведення часу є спеціально розроблена взуття. Наприклад, чоловіча бігове взуття ASICS, щоб в середині дистанції ваші стопи не запалали вогнем.

Обов’язково складіть тренувальний план, щоб не погіршити свій стан самодіяльністю. Зробити це можна за допомогою тренера або через спеціальний додаток на смартфоні.

Перед забігом не гребують розминкою і вибирайте для кросу місць з невеликою кількістю людей, без автомобілів і з рівною поверхнею. Ці фактори знизять ризик травм.

Біг призводить до викиду ендорфінів, тому трохи самодисципліни, і ви відчуєте на собі цей ефект. Як показує досвід усіх бігунів, спокій ранку навіть сонливих згодом переконує в тому, що життя прекрасне.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

twenty − 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!