Поради

Як розшифровуються коди несправностей при діагностиці авто

Самостійна діагностика вже давно стала досить популярною серед вітчизняних автолюбителів. Це й не дивно, адже на дорогах країни практично не залишилося автомобілів, не оснащених бортовим комп’ютером. Дана система налаштована на постійне виявлення збоїв в роботі авто, для чого збирає інформацію з усіх датчиків.

Якщо з’являються відхилення в роботі або несправність, комп’ютер фіксує помилку і зберігає її в пам’яті. В процесі діагностики всі помилки в роботі можна вважати спеціальним автосканером. Моделі сканерів деяких виробників стоять зовсім недорого, а сам процес зчитування займає небагато часу і вимагає мінімальних зусиль. Саме про те, як зчитувати помилки і розшифровувати їх і піде далі мова.

Самостійна діагностика і отримання коду

Щоб отримати код несправності, спочатку потрібно підключити через діагностичний роз’єм (OBD2) автомобільний сканер. Наприклад, це може бути мультимарочні модель Launch x431 або пристрій, спеціально призначене для вашої марки автомобіля. Після цього запускається процес діагностики, в ході якого відбувається передача бортовим комп’ютером інформації про помилки на екран гаджета.

Важливо розуміти, що в першу чергу вивантажується вже записана інформація. Якщо ви хочете продіагностувати авто в реальному часі, потрібно запустити додаткову опцію (або це може відбуватися в автоматичному режимі, в залежності від конкретної моделі приладу).

Економлячи на зверненні в автосервіс пам’ятайте, що самостійну перевірку можна вважати досить поверховою. Суть в тому, що коди помилок не завжди з’являються через поломки. Причини можуть бути наступні:

  • механічне пошкодження електропроводки;
  • засмічення або окислення контактів роз’єму датчика;
  • нещільна установка датчика в роз’єм.

Про таких ситуаціях автомеханіки знають, тому не просто видаляють код помилки, а проводять додаткові діагностичні операції і візуально оглядають дефектну ділянку і конкретний датчик.

Що ж робити з кодом несправності

Після отримання коду помилки багато автовласників просто не знають, що з ним робити. Адже код є поєднанням буквених і цифрових символів, кожен з яких не тільки має своє значення, але і може змінюватися в залежності від виробника.

Якщо взяти загальний приклад, то помилка P0122 означає наступне:

P – двигун або коробка передач.
0 – загальний код для OBD2.
1 – паливна система або повітроподача.
22 – номер помилки по порядку.

У цьому місці будь-який читач запитає: “А де ж взяти все розшифровки значень?”. Відповідь проста: скачати в інтернеті. Спеціальні каталоги кодів доступні для скачування на різних ресурсах для автомобілістів, на сайтах автовиробників і на сторінках виробників сканерів. Користування ними ще більше спрощує завдання: ви просто знаходите свій код і відразу бачите в чому проблема.

Однак перед звіркою переконайтеся в тому, що коди в каталозі підходять до марки вашого автомобіля і моделі Автосканер.

Важливе значення має і софт, за допомогою якого ви встановлюєте зв’язок між бортовим комп’ютером авто і гаджетом (ноутбуком, смартфоном, планшетом). Деякі сучасні програми, після отримання коду, автоматично підключаються до бази даних і розшифровують помилку. Ознайомитися з можливостями такого софта і придбати його можна на спеціалізованому сайті Cartools.

Самі “наворочені” з подібних програм здатні моніторити всі характеристики автомобіля в режимі поточного часу (тобто під час їзди) і відправляти СМС-повідомлення з кодами помилок відразу після їх реєстрації. Це дуже зручно, якщо ви не хочете витрачати свій час на розшифровку кодів. Ви просто приїжджаєте на станцію технічного обслуговування і показуєте повідомлення фахівцям.

Наостанок торкнемося питання про те, що робити після того, як код розшифрований. Тут є три основні варіанти:

  • Скинути помилку і їздити далі.
  • Спробувати самому усунути дефект.
  • Відправитися в автомайстерню.

Що підходить в кожному конкретному випадку – вирішувати вам. Головне пам’ятати про безпеку, особливо якщо система сигналізує про несправності подушок безпеки або гальмівної системи.

Голос Сокальщини на GoogleNews