Поради

Як самому виготовити друк чи штамп

Печатки та штампи мають велике значення у державних установах та приватних підприємствах. За допомогою друку документу надається офіційний статус. Для цього необхідно, щоб друк відповідав нормам цього продукту. Часто виникає таке, що потрібний підпис керівника, а його зараз немає на місці. Тут допомагає друк. Штамп відрізняється від друку. Він не має юридичної сили, через що він не може надати офіційний статус документу. Штамп має власну функцію. Його зазвичай застосовують заміни рукописного тексту. Без друку та штампу не може обійтися не одне підприємство. Особливо друк потрібний для людей, які відкривають своє індивідуальне підприємство. Через постійні нововведення, люди, які мають своє ІП, через відсутність печаток можуть отримати дуже багато проблем. Тому треба заздалегідь подумати про виготовлення свого друку.

Велика різноманітність печаток.

Вони можуть відрізнятися за матеріалом. Наприклад:

1) Гумові.

Робляться за допомогою лазерних гравірувальних машин, наприклад, – CO₂ Лазерний гравер Trotec Speedy 100 . За допомогою такого обладнання можна створювати унікальні деталізації зображення на штемпельній гумі для майбутнього відбитка. Такі печатки можуть застосовуватися як у творчості, так і в діловодстві для створення печаток у високими ступенями захисту.

2) Полімерні.

Цей вид печаток дуже зносостійкий, тому що можуть витримувати сильні навантаження. Ці печатки є найбільш доступними і мають низьку ціну.

Але полімерні печатки мають низький цикл виробництва.

3) Металеві.

Такі печатки використовуються для нанесення тексту на пластилін для опечатування приміщень, сейфів та інших об’єктів з обмеженим доступом.

Печатки розрізняються використання оснастки. Бувають ручні та автоматичні друку. Ручна складається з ручки з прикріпленим кліше. Штемпельна подушка в ручному друку йде окремо.
Автоматичний друк є друком з механізмом, в якому встановлена ​​штемпельна подушка. При натисканні на механізм кліше автоматично просочується фарбою і перевернувшись торкається підкладки, робить відбиток.

Також печатки розрізняються за призначенням:

1) Друк для компаній. Зазвичай, на них відображаються назви відповідних компаній. Такі печатки є головними печатками підприємства.

2) Факсиміле. Такі печатки використовують для підпису документів. Вони замінюють підпис.

3) Медичні. Такими печатками засвідчуються рецепти, виписані лікарем, довідки про проходження медогляду тощо.

4) Державний друк. Використовується у державних та муніципальних установах.

5) Нотаріальна. Використовується нотаріусами для засвідчення справжності документів.

Існує безліч різних програм, у яких можна зробити зображення для друку та штампу.

1) Coreldraw – графічний редактор, що дозволяє працювати з векторними величинами. У ньому можна зробити печатки та штампи різних форматів. Програма перекладена російською мовою та працює під операційною системою Windows.

2) Stamp – ще один додаток для створення печаток. У нього можна завантажити вже створений макет із Microsoft Word. Також у програмі можна створити власне зображення або завантажити стороннє.

3) ШТАМП – додаток, в якому є багато шаблонів. Користувачі мають можливість зберегти в архіві створені печатки та штампи. Також має російський інтерфейс та сумісна з Windows.

4) MASTERSTAMP – програма, в якій можна створити друк будь-яких розмірів. Можна настроювати шрифт, кольори та інші параметри. Програма також сумісна з Windows та має російськомовний інтерфейс.

5) MyStampReady – ще один сервіс для створення штампів та печаток. У цьому додатку можна додати зображення.

На цьому сервісі можна створити макет та зберегти на комп’ютері або замовити готовий макет.

Існує багато способів виготовлення друку. Ось деякі з них:

Полімерний метод. Його технологія така: звичайним принтером на прозорій плівці друкують зображення із прозорими та чорними ділянками. На плівку світять ультрафіолетовою лампою, яка проходить через прозору плівку на світлочутливу рідину. Ці ділянки рідини твердніють.

Лазерний метод. Цей спосіб менш трудомісткий. Лазером на листі гуми випаровують зайві ділянки та залишаються нерівності у вигляді літер та картинок.

Флеш – друк. При цьому способі використається пориста гума. На неї накладають світлочутливу вуглецеву плівку. Плівка при поглинанні світла, контактуючи з гумою, запікає її пори. Пори, що знаходяться під зображенням, залишаються відкритими. Потім туди заливають чорнило.

Рельєфний метод. У цьому способі використовується гравірувальна машина. Малюнок друку наноситься на заготівлю.

Сама печатка складається із двох таких половинок. Вони затискають між собою бланк і друкується малюнок.

Голос Сокальщини на GoogleNews