Для багатьох покупка квартири у новобудові – головна подія у житті. Тому до процесу вибору та покупки потрібно поставитися дуже серйозно. Тим більше, що інвестування в квартиру на стадії будівництва може бути пов’язане з певними ризиками (недобуд, відстрочене введення в експлуатацію, юридичні проблеми). Звичайно, будівельні фірми Києва навряд чи працюватимуть із сумнівними схемами, але, крім столиці, є інші міста України, в яких також будуються житлові комплекси.
Сьогодні розповімо, як вибрати квартиру від забудовника, а також про умови правильного вибору. Окремо розглянемо питання, які ви повинні дізнатися, розглядаючи пропозиції від різних забудовників.
Критерії вибору квартири в новобудові
Найкращі результати завжди показує статистика, що базується на опитуваннях. Кожен інвестор має свої переваги, але якщо опитати кілька тисяч покупців, можна з’ясувати останні тенденції на ринку первинної нерухомості. Які критерії вибору найбільш популярні серед інвесторів:
- Головне питання, яке цікавить більшість – вартість квартири, що логічно. Люди завжди шукають де дешевше.
- Планування квартири. Йдеться не лише про кількість кімнат, а саме про планування; наскільки великий зал, чи є передпокій, чи окрема кухня і т.д.
- Розташування квартири та поверховість. На якому поверсі квартира, куди виходять вікна, кутова чи внутрішня?
- Наявність розвиненої інфраструктури. Деякі ЖК будують на відстані від міста. Якщо так, то біля житлового комплексу має бути розвинена інфраструктура – дитячі садки, школи, магазини, заклади малого бізнесу, парковка, автобусна зупинка тощо.
- Ще інвесторів цікавить репутація забудовника, що також логічно. Якщо компанія побудувала та ввела в експлуатацію кілька РК, то і наступний проект буде доведено до фінальної стадії.
- Акції забудовника, можливість оформлення розстрочки чи іпотеки.
Це основні питання, які цікавлять інвесторів, купуючи квартиру в новобудові.
Які питання ви повинні дізнатися перед покупкою?
Існують чотири основних питання, які ви повинні поставити собі при виборі забудовника:
- Хто будує? Правова база, вік підприємства, дозволи, статутний капітал тощо.
- Що із документами? Ви повинні перевірити право власності на землю, а також форму власності, дозволу, декларації та договори з підрядниками. Якщо самі не знаєтеся, найміть спеціаліста.
- Фінансування будівництва. Хто є головним інвестором будівництва? Які юридичні відносини у компанії із інвесторами? Можливо, компанія будує об’єкт за власний кошт.
- Яка репутація компанії-забудовника? Про це краще почитати на незалежних форумах в Інтернеті.
Пам’ятайте, що купівля квартири в новобудові – більш ризикована операція, ніж з вторинною нерухомістю. Тому до вибору забудовника та квартири потрібно підходити з усією серйозністю. Жодної спонтанності та необдуманих рішень.