Поради

Як вибрати ролети чи жалюзі для вікон: критерії

Віконні жалюзі – це не лише чудова альтернатива шторам. Залежно від обраного типу, вони також можуть мати широку функціональність. Кількість доступних моделей, конструкцій і типів дуже велика. Наприклад, тканинні ролети у Львові мають особливий попит. Зазвичай на вікно можна встановити будь-який вид, однак не кожен вибір буде однаково вигідним. Ми розкажемо, на що варто звернути увагу.

Спосіб кріплення

Один із ключових аспектів, який слід враховувати при виборі жалюзі, – це те, як вони встановлюються.

  • До віконної рами

Касетні жалюзі прикручуються до віконної рами невеликими гвинтами (по чотири для кожної касети). Ця процедура не вимагає свердління, проте потрібно утворити отвори для каркаса. Ролети без свердління не встановлюються повністю неінвазивно. Сама збірка не викликає запилення й не вимагає особливих навичок або навіть спеціальних інструментів: касета просто прикручується до рами.

  • До стіни (виступу) над вікном

Це стосується ролет без будь-якої керувальної системи. Їх ролики, як правило, не покриті касетою (хоча теоретично ви також можете її змонтувати). Таким чином встановлюються і деякі штори та декоративні елементи для вікон.

Матеріали ролет

Матеріал також має значення: ролети з лише декоративною функцією виготовляються з дуже тонкої тканини. І хоч вони зберігають певну кількість світла, але не захищають від нагрівання приміщення в спекотні літні дні.

Звичайні тканинні віконні жалюзі можуть бути дещо прозорими й виготовляються з відносно тонкої тканини, блокуючи 20-40% світла (залежно від матеріалу). Це не багато – і не заважає кімнаті нагріватися. Такий показник орієнтовно відповідає ефективності не надто товстих віконних штор. Основна перевага цих жалюзі – їхня порівняно невисока ціна. Щодо ефективності, то обидва типи, представлені нижче, працюють краще.

Прогумовані віконні жалюзі створюються завдяки тому, що одна сторона покривається спеціальним гумоподібним матеріалом. Хоча нові конструкції такого типу можуть мати доволі характерний запах, варто розглянути їх, оскільки вони можуть блокувати понад 95% світла, яке падає на поверхню. Також ці ролети прекрасно захищають від нагрівання (хоча якщо вони темні, їхня ефективність не максимальна).

Бажаний ефект досягається за допомогою теплоізоляційних віконних жалюзі. З одного боку, вони покриті матеріалом, який дуже ефективно відбиває сонячні промені. Завдяки йому ролети нагріваються значно менше, ніж прогумовані. Водночас коли матеріал трохи тонший, рівень блокування сонячних променів нижчий, ніж у випадку прогумованих рулонних штор. Приміщення не дуже затемнюється, але значно зменшується обігрів приміщення.

Естетика та функціональність

Існує кілька видів жалюзі, які варто згадати через їхню естетичність або функціональність.

  • День-ніч. Вони складаються з двох шарів матеріалу – це товсті смуги, які перекривають одна одну. У них – різна щільність матеріалу. Регулюючи ролети, ви можете доволі точно налаштувати ступінь темряви, яку потрібно досягти. Однак навіть при повному опущенні вони не зупиняють понад 30% сонячного світла, яке потрапляє до вікна.

  • Жалюзі-плісе. На відміну від класичних ролет, вони складаються у гармошку. Це дозволяє отримати доволі цікаві естетичні ефекти. Слід пам’ятати, що жалюзі такого виду будуть трохи більше піддаватися забрудненню. Однак деякі моделі дозволяють опускати ролети не з верхнього краю вікна, а, наприклад, зсередини, (це значна відмінність від класичних моделей).

Сподіваємося, ці критерії допоможуть вам визначитися з тим, які ролети краще вибрати саме у вашому випадку. Успішних покупок!

Голос Сокальщини на GoogleNews