Поради

Як вибрати валізу або дорожню сумку на колесах?

Перед відпусткою, відрядженням або дальньою поїздкою доводиться вирішувати безліч нюансів, пов’язаних зі складанням маршруту, купівлею квитків, бронюванням готелю. Тільки після цього можна починати збирання речей. Тут постає головна проблема – як їх компактно скласти. Одні для цього обирають дорожні сумки, інші – валізи. І в перших, і в других є свої переваги та недоліки, які потрібно врахувати під час збирання речей. Про те, як вибирати дорожні сумки та валізи, щоб уникнути неприємностей у поїздці, ви дізнаєтесь у поданій статті.

Дорожні сумки: види та переваги

У відрядженні та короткостроковій поїздці ідеальним засобом перевезення речей є сумка. Вона займає мало місця та дозволяє тримати предмети першої необхідності під рукою. Це може бути:

  • спортивна сумка;
  • саквояж;
  • рюкзак.

Спортивні сумки шиються з щільних матеріалів, відрізняються місткістю та продуманою комплектацією. У них передбачено внутрішнє відділення, в якому можна зберігати документи та особисті речі, і зовнішні кишені, до яких можна покласти пляшку з водою чи ключі.

Саквояжем називають дорожню сумку з жорстким каркасом. В аеропорту він сприймається як ручна поклажа, у нього можна скласти предмети першої необхідності, гроші, документи. Внаслідок жорсткого каркаса модель добре тримає форму і не дає вмісту пом’ятися.

Ще більше спростити завдання можна, взявши як ручну поклажу рюкзак. Для подорожі підійде модель середнього розміру з тканини, що не промокає, з безліччю кишень.

Валізи на колесах: плюси та мінуси

Валіза – аксесуар, призначений для перевезення основного багажу. Він має жорсткий корпус, замок блискавку, зручні складні ручки та колеса. Навіть якщо заповнити його наполовину, вміст буде цілим і безпековим.

Залежно від матеріалу валізи бувають:

  1. Тканинними. При їх виробництві використовують нейлон, поліамід та інші синтетичні матеріали, стійкі до хімічних та механічних навантажень. Переваги тканинних моделей – міцність, довговічність, здатність добре тримати форму, невибагливість у догляді.
  2. Пластиковими. Вони виготовляються з легкого та міцного полікарбонату, що легко переносить механічні дії, або жорсткого поліпропілену, який підходить для перевезення крихких виробів.
  3. Шкіряними. Моделі з натуральної або якісної екошкіри мають приємні тактильні властивості, комплектуються зручними ручками та відрізняються ексклюзивним дизайном.
  4. Металевими. Для таких моделей характерна висока міцність та ексклюзивний зовнішній вигляд. При цьому варто враховувати, що вони мають велику вагу, але надійно захищають вміст від пошкоджень.

Залежно від розміру валізи бувають малими (об’єм до 60 л), середніми (об’єм до 80 л) та більшими (об’єм до 125 л). Є також ручна поклажа об’ємом до 50 л, яка зручна при коротких перельотах.

Що краще брати з собою – валізу чи сумку

При виборі дорожньої сумки або валізи слід відштовхуватися від мети поїздки, виду транспорту та місткості. Наприклад, у відрядженні знадобиться саквояж, у якому зручно перевозити документи та речі першої потреби. В екскурсійних та піших турах незамінним буде рюкзак чи спортивна сумка. Плануючи шопінг-тур, краще запастися місткою валізою.

Якщо подорож передбачає авіапереліт, при виборі способу перевезення речей потрібно врахувати правила авіакомпанії. Наприклад, якщо м’яка тканинна сумка з легкістю влізе в калібратор ручної поклажі в аеропорту, велику валізу з жорстким корпусом доведеться здати в багаж.

Як вибрати дорожню сумку на колесах

Перше, на що потрібно звернути увагу при виборі сумки – обсяг. Від цього залежить те, скільки речей та предметів першої необхідності можна буде в ній укласти. Крім цього, потрібно врахувати:

  • кількість та розмір відділень;
  • комплектацію;
  • наявність замків блискавок;
  • якість матеріалів та фурнітури;
  • максимальне навантаження;

Місткість – поняття відносне. Об’ємна сумка вміщує більше речей, ніж маленька валіза. Однак у цьому випадку не можна гарантувати цілісність та збереження речей, особливо крихких виробів. Крім того, місткий аксесуар може виявитися громіздким та незручним. Якщо він не влізе до калібратора, його все одно доведеться здати до багажного відділення.

Голос Сокальщини на GoogleNews