Витончені орхідеї, розкішні троянди, ніжні анемони зачаровують своєю красою, змушують призупинитися і зайвий раз помилуватися. Бажаючим купити квіти Київ і інші великі міста надають багато можливостей, тому у вазах вдома можуть бути букети хоч щотижня.
Але проходить день, другий, і квіти потроху лишаються своєї життєвої сили, вони в’януть та сохнуть. Як же ж зберегти букет свіжим на довший час, як правильно доглядати за зрізаними квітами?
Загальні правила догляду за квітковими букетами
Правильний посуд. Ваза для квітів повинна бути з широкою горловиною, щоб стебла рослин не були стиснутими. По висоті – не вище третини стебла. Перед використанням ємкість слід добре вимити і, навіть, обробити антибактеріальним засобом.
Підготовка води. Краще заздалегідь підготувати воду для квітів. Та, що набрана з-під крану, повинна відстоятися мінімум годину, фільтровану можна використовувати майже відразу. Отриманий букет хризантем, троянд чи будь-яких інших квітів слід поставити у воду протягом 30 хвилин.
Використання спеціальних засобів. Для продовження терміну життя квітів у воду можна додати спеціальний консервант, що продається у флористичних магазинах. До його складу входить декілька компонентів. Біоцид, що знешкоджує грибки, бактерії. Сахароза, що є джерелом вуглеводів. Кисла добавка, яка імітує рН рослинного соку і інгібітор дихання, що уповільнює процес старіння.
Можна використовувати й народні методи. Додати у воду таблетки активованого вугілля чи кристали перманганату калію (марганцівку). Зробити самостійно консервант: солодкий газований напій і вода у співвідношенні 1:3, а до цього додається ложка звичайного відбілювача.
Температура води залежить від виду рослини: троянди краще ставити у воду кімнатної температури, тюльпани – у льодяну, бузок – у гарячу.
Підготовка квітів. Букет слід звільнити від пакування, стебла зачистити від листя і зрізати під кутом у 45°, бажано під водою, щоб не утворювалася повітряна пробка у стеблі.
Розміщення букету. Флористичну композицію ставлять у місце, віддалене від кондиціонерів, системи опалення. Не повинно бути протягів, прямих сонячних променів. Сусідство з фруктами також небажане.
Не слід розміщати поруч з іншими квітами нарциси і гіацинти.
Догляд за квітами. Регулярно слід міняти воду у вазі, обмивати стебла, а, за необхідністю, й знову обрізати їх під кутом. Листя добре обприскувати водяною парою з пульверизатора. Зів’ялі бутони, сухе листя слід вчасно усувати.
Нехай квіти довго будуть свіжими і живими!