Генератор — незамінна річ, коли є перебої з електрикою. Він знадобиться на дачі, під час рибалки з ночівлею, при проведенні ремонту і т. п. Техніка може виступати як основним, так і додатковим джерелом електроенергії. Існує кілька критеріїв вибору генераторів, та найважливіший параметр, на який слід звернути увагу, — тип двигуна.
Бензиновий
Найпопулярніше рішення — бензиновий генератор. До переваг техніки відносять:
-
невисоку вартість;
-
низький рівень шуму під час роботи — особливо це стосується моделей з шумопоглинальним кожухом та глушником;
-
стійкість до низьких температур — взимку не виникне ніяких проблем із запуском.
Головний недолік — необхідність частих перерв. Тому для інтенсивної експлуатації бензиновий генератор краще не брати. А от для дому чи побутового використання така техніка підійде ідеально.
Інверторний бензиновий
Моделі здатні коригувати струм, захищаючи під’єднані прилади від перепадів напруги. До генераторів можна підключати холодильники, телевізори, електроінструменти, високочастотні пристрої і т. п. на дачі, у заміському будинку чи в турпоході. При використанні інверторного генератора побутовим приладам ніщо не загрожує. Інші переваги:
-
максимальна компактність — моделі в 2-3 рази менші, ніж звичайні аналоги;
-
економічність — залежно від підключених приладів, інверторні генератори можуть коригувати швидкість обертів двигуна, що сильно знижує витрати пального;
-
максимальна безшумність;
-
довговічність — моделі стійкі до зовнішніх впливів.
Пам’ятайте, що максимальна потужність інверторних бензинових генераторів обмежена (як правило, показник складає 1–3 кВт), однак для середньостатичного побутового користувача цього цілком достатньо.
Дизельний
Генератори на дизельному паливі стійко переносять високі навантаження. Деякі моделі можуть видавати до 10–15 кВт і більше, що робить їх незамінним резервним джерелом електроенергії в різних торгівельних, адміністративних та комерційних закладах. Дизельні генератори часто використовують на будівництві та при проведенні ремонтних і земляних робіт. Переваги:
-
можливість інтенсивної експлуатації;
-
високий моторесурс;
-
низький рівень споживання пального.
Втім, робота таких генераторів пов’язана із підвищеним рівнем шуму, та й коштують вони значно більше бензинових моделей. Окрім того, взимку завести двигун на дизелі буде досить складно.
Газ/бензин
У такої техніки є кілька переваг:
-
універсальність;
-
підвищений період експлуатації;
-
екологічна чистота;
-
економічність.
Недоліки: висока ціна та підвищена вибухонебезпечність при роботі з газовими балонами.
На якому типі зупинитись
Вибір конкретного генератора залежить винятково від умов експлуатації. Не можна однозначно сказати, що використання певного типу палива робить модель кращою чи гіршою. При покупці слід враховувати також і інші параметри, такі як тип альтернатора, потужність, матеріал обмотки, наявність стабілізатора, об’єм бака і т. п. Оцінивши всі необхідні критерії, можна буде підібрати модель, котра ідеально слугуватиме основним чи альтернативним джерелом електроенергії.