Поради

Значення цинку для організму і здоров’я очей

Хімічний елемент цинк широко відомий в періодичній таблиці він знаходиться під номером 12. Нарівні з такими елементами, як кальцій, мідь, магній є цінним для організму кожної людини.

Найбільша концентрація знаходиться в очах печінці, м’язах, передміхуровій залозі. Також його зміст виявлено в більш ніж 200 травних ферментів. Цинк важливий в мікродозах, проте його дефіцит може мати серйозні наслідки для здоров’я, в тому числі для зору.

Мікроелемент цинк: користь для очей

Препарати, спеціальні добавки, вітамінно-мінеральні комплекси з цинком широко використовуються в медицині для:

● підтримки здоров’я;

● лікування безпліддя у чоловіків і жінок;

● порушення еректильної функції;

● нервових розладів, депресії;

● анемії;

● алергічних реакцій.

Наукові дослідження показали його досить високий вміст в очах. У тому числі в сітківці ока, циліарного тілі, райдужній оболонці, зоровому нерві, склери, рогівці, кришталику. Тому нестача цинку може призводити до розвитку офтальмологічних хвороб.

Також визначено його антиоксидантні властивості, завдяки яким нейтралізується дію вільних радикалів.

Достатній вміст цинку в організмі необхідно для гарного зору при сутінковому висвітленні. В офтальмології застосовується для профілактики і зниження прогресії ВМД (вікової макулярної дегенерації) в комплексі з лютеином і зеаксантином, вітамінами С і Е. Крім того знижує ймовірність розвитку дегенеративних змін в очах.

Продукти з високим вмістом цинку

Правильне, здорове харчування забезпечує організм усім необхідним для підтримки оптимального балансу вітамінів, мінералів, мікро і макро елементів. Якщо підозрюється дефіцит цинку, необхідна корекція раціону, оскільки самостійно він не синтезується в організмі, необхідно регулярне надходження ззовні.

В середньому добова потреба в цинку 11 мг, це дуже усереднена цифра, так як потреба залежить від багатьох факторів, наприклад вік, стать і тд. Максимальний вміст цинку виявлено в устрицях: в 100 грамах делікатесу 40 мг цинку. Дещо менше його в морепродуктах, таких як омари, лобстери, креветки – від 1,6 до 4, 1 мг на 100 грамів. З цієї причини вони визнані кращим вибором для романтичної вечері.

Продуктів, що містять цинк, досить більше кількість, що дозволяє скласти індивідуальний раціон з урахуванням потреб кожної людини. Деякі з них наведені в таблиці нижче.

Найменування

Цинк / 100 гр

Відсоток добової потреби

Пшеничні висівки

7.27 мг

61%

Кедрові горішки

6.45 мг

54%

соняшникове насіння

5 мг

42%

Твердий сир

5 мг

42%

цільнозерновий вівсянка

3.61 мг

30%

арахіс

3.27 мг

27%

яловичина

3.24 мг

27%

боби квасолі

3.21 мг

27%

Яєчний жовток

3.1 мг

26%

Висівки вівсяні

3.1 мг

26%

Вівсяні пластівці

3.1 мг

26%

індичка

2.45 мг

20%

Слід враховувати, що в процесі приготування (тепловій обробці) частину корисних властивостей даних продуктів знижується, в тому числі вміст цинку зменшується на 30%.

Слід розуміти, що добова доза мікроелемента суто індивідуальна і на неї впливає дуже багато чинників. Варто вибирати продукти по індивідуальних переваг і доступності, намагатися максимально наситити свій раціон корисними продуктами.

Крім цього, не варто забувати про те, що тривала кулінарна обробка знижує кількість мікроелементів, вітамінів та інших корисних компонентів в їжі. Якщо, з якихось причин, у вас немає можливості щодня дотримуватися збалансованої дієти – тоді ви можете додатково розглянути дієтичні добавки, як варіант доповнення до основного раціону.585627480

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.