Про економіку

Дрогобич повернувся в 5-ку найпрозоріших міст України – результати дослідження Transpаrency International

Щорічно Програма громадської організації Transparency International Ukraine проводить рейтингове дослідження прозорості міст України.

Цьогоріч аналітики організації оцінили діяльність 80 найбільших міст України, перевірили 4 000 індикаторів та презентували результати дослідження. Дрогобич, в ході проведеного дослідження, повернувся до 5-ки прозорих міст України.

Підсумки дослідження оприлюднили сьогодні, 17 квітня, в прямому ефірі.

Як наголосили експерти Програми – вже два роки поспіль дослідження проводиться у дещо іншому форматі. В реаліях сьогодення питання прозорості – це чималий виклик перед громадами, адже потрібно зберігати баланс між безпекою та відкритістю.

Навіть у найскрутніші для країни часи деякі міста змогли показати гідний результат та значно покращити свої показники. Яскравим прикладом цього став Дрогобич, який продемонстрував подвійний стрибок та приголомшливий результат – повернення до 5-ки прозорих міст України» – наголосила заступниця виконавчого директора з операційної діяльності TI Анастасія Мазурок.

Нагадаємо, в перший рік повномасштабного вторгнення місто закрило чимало даних, з метою дотримання вимог безпеки. Як наслідок, це суттєво вплинуло на показники міста у рейтингу прозорості.

Впродовж 2023 року Дрогобич підвищив показники прозорості та відкритості в роботі органу місцевого самоврядування та знову став «прозорим».

До 5-ки прозорих міст України, окрім Дрогобича, увійшли Львів, Дніпро, Мукачево та Тернопіль.

Також за підсумком дослідження, 23 міста стали частково прозорими, а 52 міста – непрозорі.

Паралельно, на основі дослідження, Програма розробляє рекомендації, які допомагають містам підвищити прозорість та ефективність в умовах війни.

Голос Сокальщини на GoogleNews