Про економіку

До уваги пенсіонерів району

Управління Пенсійного фонду України в Сокальському районі нагадує вам, що відповідно до чинного законодавства України пенсіонери зобов'язані в 10-денний термін повідомляти органи Пенсійного фонду про обставини, що впливають на розмір пенсії чи на право її отримання, в таких випадках:

– при виникненні права на інший вид пенсії у зв'язку зі змінами в складі родини, тому що до оcіб, які мають право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), за різними законами, а також на щомісячне довічне грошове утримання, що виплачується замість пенсії, призначається тільки одна пенсія за їхнім вибором. Одержання двох пенсій чинним законодавством України не передбачено:

– при працевлаштуванні на роботу за спеціальністю, що дає право на пенсію за вислугу років, тому що пенсія за вислугу років (членам плавскладу, медичним, педагогічним, соціальним працівникам і т. ін.) призначається і виплачується за умови звільнення з роботи, що надає право на цей вид пенсії. У випадку працевлаштування на роботу, яка дає право на пенсію за вислугу років, виплата пенсії припиняється на весь період такої роботи і відновлюється після звільнення з неї;

– при працевлаштуванні або звільненнi з роботи, для вирішення права проведення індексації пенсії, нарахування та виплати надбавок та підвищень до пенсії.

При цьому звертаємо увагу, що відповідно до чинного законодавства деякі види надбавок до пенсії, індексація пенсії тощо призначаються і виплачуються тільки непрацюючим пенсіонерам. З повідомленням про працевлаштування або звільнення з роботи пенсіонеру необхідно звертатися безпосередньо до управління Пенсійного фонду за місцем проживання з наданням документів, що підтверджують факт працевлаштування чи звільнення.

Документами, які підтверджують, що пенсіонер не працює, є: трудова книжка та довідка органів державної податкової служби про те, що особа не зареєстрована, як підприємець. Особа, яка проводить підприємницьку діяльність, але доходу від неї не має, також вважається працюючою.

Документом, що підтверджує склад родини, є довідка з місця проживання. Вищевказані документи пенсіонерами подаються до управління Пенсійного фонду за місцем проживання.

У випадку, якщо такі відомості пенсіонерами до органів Пенсійного фонду своєчасно не надані є ймовірність виникнення переплати пенсії, яка повинна бути відшкодована пенсіонером добровільно або в іншому випадку – буде утримуватись в примусовому порядку.

Більш детальну інформацію можна отримати в громадській приймальні управління ПФУ в Сокальському районі за адресою: м. Сокаль, вул. Героїв УПА, 11, або за телефонами 73-072, 73-085.

Наталія МИГАЛЬ, начальник відділу з обслуговування та розгляду звернень громадян управління ПФУ в Сокальському районі.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.